Sporthírek
Feltöltötte e107 - hétfő 17 szeptember 2007 - 17:19:22
- A Váci NKSE csapata a szintén nyeretlen Óbudai Goldberger gárdáját látta vendégül.

- Vác-Újbuda - Vecsés 2–1

- Nyíregyházán rendezték meg az ülőröplabda Európa-bajnokságot.

- Elrajtolt a 2007-2008. évi NB I-es férfi asztalitenisz csapatbajnokság.

VIDEÓ LETÖLTÉSE

Az első osztályú női kézilabda bajnokság 4. fordulójában a Váci NKSE csapata a szintén nyeretlen Óbudai Goldberger gárdáját látta vendégül. Kenyeres József edző lányai 11-6-os első félidőt követően 29-17-re legyőzték az újonc Goldberger csapatát. A váciak közül Gerstmár 8, Veszeli 5, Orbán és Simon 4-4 góllal volt a legeredményesebb játékos.

A Váci Női Kézilabda Sportegyesület és szurkolóit tömörítő Red-Blue Panthers vezetői a következő közlemény megjelentetésére kérték médiumunkat.
Bizonyára sok sportbaráthoz eljutott annak a szomorú incidensnek a híre, amely a szombaton, végig sportszerű légkörben lejátszott Váci NKSE – Óbudai Goldberger NB I-es női kézilabda bajnoki mérkőzést követően a váci sportcsarnok külső környezetében történt. Garázda elemek megtámadták és bántalmazták a sporteseményről távozó vendégszurkolók egy csoportját, köztük nőket és gyermekeket. Határozottan kijelentjük, hogy a kézilabda sportágtól idegen, korábban Vácott nem tapasztalt atrocitáshoz sem közvetlenül, sem közvetve nem volt köze sem klubunknak, sem a helyi kézilabda szurkolóknak. Egybehangzóan elítéljük a sportpályákhoz méltatlan erőszakos cselekedetet. Különösen szomorúan vettük tudomásul azokat a szemtanúktól és rendfenntartóktól származó információkat, hogy a garázda személyek között jó néhányan a Nemzet Sportvárosa másik nagy sportegyesületének radikális szurkolóiként ismertek.
Ezúton is szeretnénk megköszönni a jelenlévő RAV’87 biztonsági szolgálatának, valamint a kiérkező rendőri egységek tagjainak a határozott, gyors és szakszerű intézkedést, amellyel egy esetleges komolyabb összetűzést akadályoztak meg.
Egyben tisztelettel felkérjük a városunk sportirányításában dolgozó illetékeseket és a Vác-Újbuda Lágymányosi TC vezetőit, hogy összehangolt fellépésünkkel közösen akadályozzuk meg a hasonló szomorú események megismétlődését.
Kapos György a Váci NKSE elnöke és Dorozsmai Tamás a Red-Blue Panthers elnöke.

Az NB II-es labdarúgó bajnokság keleti csoportjának 6. fordulójában hazai pályán szerepelt a váci együttes: A Vecsés elleni mérkőzés 28. percében a váci Kovács Péter rosszul ért a labdába, s az a saját kapujába gurult. A 31. percben Dudás félfordulásból egy védőt is érintve lőtte be az egyenlítő gólt. A 73. percben Rusvay büntetőből szerezte meg a győztes találatot, így: Vác-Újbuda - Vecsés 2–1.

Az év egyik legrangosabb mozgássérült sportversenyét, a 7. női és 8. férfi ülőröplabda Európa-bajnokságot szeptember 3-9. között Nyíregyházán rendezték meg. A közel 20 ország részvételével megrendezett viadalnak a Bujtosi Szabadidő Csarnok adott otthont. A magyar férfiválogatottban helyet kapott a Váci Mozdulj Sportegyesület két játékosa, Oroszi Károly és Laluja József is. A magyar válogatott a csoport meccseken legyőzte Angliát 3-0-ra, Horvátországot 3-2-re, Görögországot 3-0-ra, és Litvániát 3-0-ra, Bosznia-Hercegovina válogatottjától viszont 3-0-ra vereséget szenvedett. Az elődöntőben Oroszországtól 3-0-ra, a bronzmeccsen Németországtól 3-1-re kikaptak, így a 4. helyen végzett a magyar válogatott.

Elrajtolt a 2007-2008. évi NB I-es férfi asztalitenisz csapatbajnokság. A Közép-csoportban szereplő Váci Reménység Egyesület I. csapata hazai pályán nagy csatában nyert a Veresegyház ellen 10-8-ra. A második fordulóban súlyos vereséget szenvedett csapatunk: Celldömölk – Váci Reménység I. 15-3. A Veresegyház csapata a BVSC Sportiskola II. Budapest gárdájától hazai pályán kapott ki 10-8-ra.