Galambász évzáró
Feltöltötte Zsóka - hétfő 13 november 2006 - 20:45:33
A Magyar Postagalamb Szövetség Dunakanyar Tagszövetsége pénteken tartotta hagyományos év végi díjkiosztó ünnepségét, idén Vác volt a helyszín. A több, mint 150 főt számláló szervezet ünnepségén az idei évi jó szerepléseknek köszönhetően csaknem 100 különböző serleg és díj talált gazdára, volt tehát ok az ünneplésre az évzáró bankett alkalmával.

A madárinfluenza okozta helyzet miatt egy nehéz éven vannak túl idén a versenyzők és persze a galambok is, hangzott el a pénteki összejövetelen. Éppen ezért több versenyt is ki kellett hagyni a 2006-os versenynaptárból. Ettől függetlenül azonban a tagok a megmérettetések 80%-át teljesíteni tudták, méghozzá igen jó eredményekkel.
Országos viszonylatban a Dunakanyar Tagszövetség hagyományosan jó szerepléseiről ismert, évről évre eredményesen vesznek részt rangos eseményeken az itteni galambászok. Országos és maratoni bajnokságok helyezései, és nemzetközi viadalok érmei öregbítik a sportolók hírnevét. Ebben a kerületben található az egyetlen olyan galambász is az országban, aki 8 országos elsőséggel büszkélkedhet. A térség versenyzői közül idén Tóth Imre lett a generálbajnok, akinek galambjai mind a rövid, közép és hosszú távú megmérettetéseken rendre az élmezőnyben végeztek.