-Nagyhideg-hegy futás
-birkózás

KAPCSOLÓDÓ VIDEÓ

VIDEÓ LETÖLTÉSE

A másodosztályú kézilabda bajnokságban a férfiaknál hazai pályán nyert 30-21-re a Szentendre csapata, a hölgyeknél 31-31-es döntetlent játszott a Szentendre. Az NB II-es bajnokságban a férfiaknál Dunakeszi Magyarság – Váci KSE 24-30, Mogyoród – Pénzügyőr 33-17. A hölgyeknél: Göd – Tatabánya 22-23.

Az NB III-as labdarúgó bajnokság hétvégi fordulójában a Dunakeszi Vasutas csapata 3-2-re nyert a Felsőzsolca ellen, a Veresegyház gárdája pedig 1-1-es döntetlent ért el Tiszafüreden. A Pest megyei I. osztályban: Diósd – Gödöllő 0-0, Őrbottyán – Hévízgyörk 1-3. A megyei másodosztályban: Isaszeg – Fót 5-1, Aszód – Dunabogdány 3-3, Mogyoród – Püspökhatvan 5-2, Vácrátót – Kisnémedi 3-4, Szob – Verőce 0-6 és Tahitótfalu – Erdőkertes 2-8. A Pest megyei III. osztályú bajnokság váci csoportjában: Rád – Szendehely 1-0, Kosd – Váci RIKE 2-0, Letkés – Váci Reménység 0-1, Vác-Deákvár SE – Penc 4-1, Nagymaros – Nőtincs 5-0.

Közel ezer kajak-kenus teljesítette az évek óta nagy hagyományoknak örvendő Nagyhideg-hegy futást. A sportolókat 60 centiméteres hó várt, ennek ellenére senki sem riadt vissza a zord időjárástól. A sportág erejét jelzi, hogy 42 klub versenyzője érkezett szombat reggel a közös futás helyszínére az ország minden pontjáról. A 8 éves fiataloktól kezdve a masters versenyzőkig mindenki teljesítette a távot. Az abszolút kategória győztese Paumann Dániel, az MTK versenyzője lett, aki magabiztosan vette a sokszor nem könnyű akadályokat. Külön öröm volt látni, hogy sok vidéki kis egyesület is felutazott az eseményre. A verseny különdíja 3 db Nelo Vintage típusú hajó volt, amelyet a forgalmazó cég ajánlott fel. A hajók sorsolás útján kerültek kiosztásra, azaz a Nagymaros, Tiszaújváros és Dunafüred egyesületek kapták meg 1 éves használatra.

Kalocsa adott otthont az ifjúsági kötöttfogású birkózó magyar bajnokságnak, mely egyben Vatai László Emlékverseny volt. A résztvevő 105 induló között ott voltak a Gumi-Profi Váci Forma Sportegyesület birkózói is. Az 58 kilogrammos súlycsoportban 3. lett Szabó László, a 85 kilogrammos súlycsoportban szintén a bronzérmes helyen végzett Kucsera Tibor, a +100 kilogrammos súlycsoportban pedig 5. lett Lám Bálint.