-kézilabda
-labdarúgás
-kajak-kenu

VIDEÓ LETÖLTÉSE

Az NB II-es férfi kézilabda bajnokság Északi csoportjának tavaszi rajtjára megkezdte a felkészülést a Váci KSE együttese. A játékos keretben nem történt változás és Laurencz László mester 50 év minden tapasztalatát bevetve találja ki a különböző gyakorlatokat, hogy a játékosok a lehető legerősebb és legjobb formában legyenek a február 24-i idénykezdetre. Az edzések mellett 4 edzőmérkőzés és két torna vár a váci játékosokra. Január 26-án és 27-én Hatvanban a Bornemisza Kupán, majd február 10-én a Vácott megrendezendő Dunakanyar Kupán, mely egyben Vuklovszky emléktorna lép pályára a váci gárda. Az ellenfelek egy kivételével magasabb osztályú csapatok lesznek.

Ebben az évben is megrendezi a Vác Városi Labdarúgó Sportegyesület a Mészáros Ferenc Nemzetközi Utánpótlás Labdarúgó Emléktornát. Az első játéknapra január 6-án került sor a sportcsarnokban, ahol az 1998-as korosztályú csapatok léptek pályára. A torna végeredménye: 1. lett a Komárom, 2. a Vác, 3. az UTE, 4. az FK Dukla, 5. a Monor SE, és a 6. helyen végzett a Tatabánya. Különdíjak is gazdára találtak: a legjobb játékos Bőgér Tibor-Vác, a legjobb kapus Daróczi Balázs -Vác és a gólkirály Paréj Márk -Komárom lett. Az 1992-es korosztály csapatainál a tornát az UTE nyerte meg, 2. lett a Vác „A” csapata, 3. a Göd, 4. a Budafok, 5. a Vác „B” csapata, és a 6. helyen végzett Pest megye válogatottja. Ebben a korosztályban is díjazták a legjobbakat. A torna legjobb játékosa a váci Praszna Dávid, legjobb kapusa a gödi Taszosz Nikosz, a gólkirálya pedig a gödi Sápi Pál lett. Az 1990-es korosztályú csapatoknál a Vác „A” gárdája nyert, 2. lett az UTE, 3. a Dunaújváros, 4. a Vác ”B” csapata, 5. a Göd, és a 6. helyen végzett az Őrbottyán. A legjobb kapusnak a váci Tövisháti Tamást választották, a gólkirály a szintén váci Nikischer György lett.

A Magyar Kajak-Kenu Szövetség a 2008. évben is megrendezi a nemzetközi kajak-ergométeres bajnokságot. Január 19-én szombaton 9.00 órától Vácott a Boronkay György Műszaki Szakközépiskola és Gimnázium tornatermében kerül sor a versenyre. A bajnokságra nevezők női és férfi kajakban, felnőtt és ifjúsági korosztályban indulhatnak. A versenyzők 200 és 1000 méteres távokat húzhatnak le a gépeken. A verseny 8, egymás mellett elhelyezett kajak ergométeren folyik, előfutamos rendszerben. Az előfutamok során a legjobb 8 időt elért versenyző kerül a döntőbe. A futamok alatt a verseny állásáról a versenyzők monitoron, míg a közönség kivetítőn kapnak folyamatos tájékoztatást.