- szektorlabda Európa-bajnokság
- Pest megyei tenisz csapatbajnokság
- vízparti kerékpárverseny

VIDEÓ LETÖLTÉSE

Az NB II-es kézilabda bajnokságban a férfiaknál Vecsés – Dunakeszi Magyarság 29-25 és Váci KSE – Mogyoród 41-20. A hölgyeknél: Kinizsi – Göd 25-23.

Az NB III-as labdarúgó bajnokságban Dunakeszi Vasutas – Putnok 1-1 és Veresegyház – Eger 1-0. A Pest megyei I. osztályban: Dunaharaszti – Őrbottyán 3-1. A megyei II. osztályban: Fót – Verőce 2-2, Pomáz – Vácrátót 4-1, Dunabogdány – Isaszeg 2-0, Aszód – Tahitótfalu 5-0, Erdőkertes – Kerepes 10-0, Kisnémedi – Mogyoród 2-2, és Szob – Püspökhatvan 3-0.

Május közepén Budapest adott otthont az ötödik szektorlabda Európa-bajnokságnak, melyen a Happy-Pack Váci Szektor Sportegyesületet három játékos képviselte. A fiúk minden idők legjobb eredményét érték el, mert 4 arany, és 1 ezüstérmet nyertek.

Kezdetét vette a 2008. évi Pest megyei tenisz csapatbajnokság. Az I. osztályú váci Röpte SE csapata Dunaharasztiban vendégszerepelt és 5-1-re kikapott. A második fordulóban a Röpte I. osztályú csapata a Kartalt látta vendégül és 4-2-re nyertek ellenük. Hazai pályán a Fót csapatát fogadta a megyei II. osztályú Röpte csapata. A végeredmény: Röpte SE II. - Fót 2-4. A második fordulóban Szigetszentmiklós – Röpte II. csapata 4-2.

A Váci Reménység Egyesület versenyzője Papp Bence a főiskolás Atlétikai Országos Bajnokságon Veszprémben, gerelyhajításban az első helyen végzett 71 méter 58 centiméteres dobással. A Győrben megrendezett junior országos bajnokságon Kiss Tamás 10.000 méteres síkfutásban ötödik helyezést ért el.

A Vác Városi Evezős Club versenyzői a Csepel Kupa normál távú és 1000 méteres versenyein álltak rajthoz a hétvégén. Normál távon három első, négy második, egy harmadik helyezést, míg az 1000 méteres versenyben három második és két harmadik helyet értek el versenyzőik. Normál távon nyert női felnőtt egypárban Szabó Katalin, női tanuló egypárban Bácskai Dominika, és férfi tanuló kétpárban a Csiszár Péter, Durugy András kettős.

A Váci Lakóterületi Sportegyesület szervezésében vízparti kerékpárversenyt szerveznek május 31-én, szombaton. Két távon, 15 és 50 kilométeren indulhatnak a résztvevők. Az útvonal mindkét táv esetében végig a Duna-menti kerékpárúton halad. Nevezés 8 órától, a zenepavilonnál, tömegrajt 9 órakor. Nevezési díj: 300 Ft/fő, a Lakóterületi SE tagoknak és a váciaknak ingyenes. Díjazás: mindkét távon az első 3 helyezett kupát kap, ezen felül minden induló a célban emléklapot a részvételért. További információ kérhető: 06 (70) 291-6613 telefonszámon.