Feltöltötte Zsóka - csütörtök 26 június 2008 - 16:41:48
- Mountain Bike és Triál Világbajnokság
- OB II-es vízilabda bajnokság

VIDEÓ LETÖLTÉSE

Rekord számú nevezéssel került megrendezésre a 19. Mountain Bike és Triál Világbajnokság Olaszországban, melyen 52 ország 970 versenyzője állt rajthoz. Az LTV Merida Racing 18 esztendős hegyikerékpárosa a magyar mountain bike sport eddigi legjobb eredményét elérve a világbajnokság junior mezőnyében ezüstérmet szerzett. Az olaszországi Val di Sole-ban megrendezett világverseny U19-es olimpiai krossz futamában Benkó Barbara a kolumbiai Laura Abrillal már a verseny elején ellépett a többiektől, s végül a 2. helyen ért célba.

Az OB II-es vízilabda bajnokságban a rájátszásban érdekelt a Váci Vízilabda SE csapata. A 16-18. helyért három csapat verseng. A váciak előbb legyőzték 12-7-re, majd egy 7-7-es döntetlent értek el a VUK Miskolc csapatával. A HVSE Kecskemét II. gárdáját az első mérkőzésen 9-7-re, majd 11-10-re győzték le.

Az elmúlt hétvégén ünnepelte a Váci Buki Sporthorgász Egyesület 75 éves fennállását. Ebből az alkalomból horgászversenyt rendeztek az egyesület horgásztaván. Szombaton 57 horgász nevezett be a versenyre, akik között egy hölgy és egy ifjúsági korú versenyző is volt. A pecások reggel 6 órától próbálták a minél nagyobb halakat a csalival ellátott horgukra akasztani. A fél tizenegyig tartó versenyt végül Soós Ferenc nyerte meg, aki 7,902 kilogramm halat fogott ki. A második helyen Karancsi Ádám végzett 5,003 kilogrammal, 3. lett Dénes Sándor 3,202 kilogrammal és a 4. helyen zárta a versenyt Lakati József 1,906 kilogrammos fogással. A helyezettek a szponzorok által felajánlott horgászfelszereléseket, valamint a győztes egy marcipán tortát vehetett át Karancsi Bertalan elnöktől és Molnár László egyesületi titkártól.

A Váci Reménység veterán atlétája, Csehné Kurdi Angéla egyedül képviselte Magyarországot a Rijekai Nemzetközi Bajnokságon. A Verőcén élő sportoló hölgy megnyerte a 100 méteres síkfutást és a távolugrást. Angéla mindig csak annyit hozott ki magából, amennyi a győzelemhez kellett, ugyanis készül a Magyar Bajnokságra és a Szlovéniában július végén megrendezésre kerülő Európa-bajnokságra.