- Mikulásfutás
- Kistérségi Adventi Leányfoci
- VI. Mundial Kupa

Az elmúlt hétvégén a hagyományoknak megfelelően Vácott a Szérűskertben várta a Mikulás a futni vágyó gyerekeket és felnőtteket. A részletekről később, előbb kézilabdázunk egy kicsit.
A másodosztályú kézilabda bajnokságban a férfiaknál Szigetváron kapott ki egy góllal a Szentendre csapata. Az NB II-es bajnokságban a férfiaknál 34-28 –ra nyert a Dunakeszi Magyarság a Tarján otthonában, idegenben pedig kikapott a Mogyoród és a Váci KSE csapata is. A hölgyeknél a Göd SE biztosan nyert a Szentendre ellen, a Veresegyház pedig a TFSE otthonában szenvedett 5 gólos vereséget.
Az első osztályú asztalitenisz csapatbajnokságban: Váci Reménység csapata 14-4-re nyert a Fótiak ellen, a Veresegyház is nyert, mégpedig 12-6-ra a dunaújvárosiak ellen. Az NB II-es bajnokságban: a BVSC II.-Sportiskola csapata 13-5-re legyőzte a Reménység II. gárdáját. Az NB III-ban a Szentendre 17-1-re verte az Abonyt, az Aszódi Szabadidő SE csapata pedig 14-4-arányban bizonyult jobbnak a Váci Reménység III. csapatánál.
A Pest megyei bajnokság ’A’ osztályának 6. fordulójában: Dabas - Gödöllő II. 9-9, Szentendre I. – Göd 12-6, a 7. fordulóban: Gödöllő II. – Boldog 12-6, Göd – Dabas 6-12, Cegléd – Szentendre I. 6-12. A megyei ’B’ csoportban: Szentendre II. – Hévízgyörk 16-2, Vámosmikola – Gödöllő III. 15-3, Százhalombatta – Váci Reménység 6-12, Gödöllő III. – Szentendre II. 5-13, és Váci Reménység – Szada 12-6.
Vasárnap délelőtt rendezték meg immár 10. alkalommal a Mikulásfutást. Idén is megdőlt a részvételi rekord, mert az elmúlt évhez képest sokkal többen, pontosan 877-en vállalkoztak arra, hogy 200 métert, 2, 5 vagy 11 kilométert fussanak. A nap az óvodások versenyével kezdődött, majd a hosszabb távok résztvevőié volt a főszerep. Az 5 km-es távot 20 perc 46 másodperc alatt Steib Péter futotta le a leggyorsabban, a 11 kilométert pedig Olasz László 39 perc 10 másodperc alatt teljesítette. Itt hívom fel az Önök figyelmét, hogy a hétfőn jelentkező Lelátó sportmagazinunkban részletesebben beszámolunk a versenyről.
Kistérségi Adventi Leányfocit rendezett a Kistérségi Sport Koordinációs Bizottság a váci Boronkay György Szakközépiskola tornacsarnokában az 5-8. osztályosok részére. A két csoportban 6 csapat vett részt. A selejtezők és a helyosztok után a következő sorrend alakult ki: 1. lett az Acsa, 2. a váci Földváry Károly Általános iskola csapata, 3. a Sződ, 4. a Verőce, 5. a Váchartyán, és a 6. helyen végzett a váci Földváry iskola II. csapata.
Szigetszentmiklóson került megrendezésre a VI. Mundial Kupa asztali labdarúgó verseny. A váci csapatot Laczkó Balázs, Kollár Tibor és Szathmáry Károly képviselte. Meglepetésre Laczkó, valamint Szathmáry sem tudott továbbjutni a csoportkörből. Kollár Tibor egészen a döntőig menetelt, ahol vereséget szenvedett a budapesti Terjék Zsolttól. Ez a mérkőzés ráadásul egyszerre volt serdülő döntő, valamint a serdülők és ifjúságiak számára közösen kiírt SZÖSZI-kupa döntője is. Így Kollár mindkét versengésben ezüstérmet szerzett.
December 11-én, hétfőn idén utoljára lép pályára a Dunakanyar-Vác első osztályú labdarúgó csapata. A 18 órakor kezdődő összecsapáson a váciak ellenfele a Vasas lesz.