Feltöltötte Zsóka - hétfő 04 augusztus 2008 - 16:14:49
- Berkenye Hűtőház Kupa
- felnőtt Országos Úszó Bajnokság

VIDEÓ LETÖLTÉSE

Augusztus 8-a és 24-e között kerül sor a 29. Nyári olimpiai játékokra Pekingben. A magyar olimpikonok első nagyobb csoportja 12 sportág 125 versenyzője és szakvezetője, valamint az egészségügyi csoport munkatársai szombat délben útra keltek. Ott volt a két váci sportoló is, a Vác Városi Evezős Club versenyzője Hirling Zsolt és a Váci Forma Sportegyesület birkózója Aubéli Ottó is.

Berkenyén 3 csapat részvételével rendezték meg a Hűtőház kupát. A villámtornán a Vác-Újbuda focistái a Balassagyarmattal 1-1-es döntetlent értek el, majd a Berkenyét 5-1-re legyőzték, ezzel elhódították a kupát. A tornát követő napon edzőmérkőzést is játszott egymással a Vác és a Balassagyarmat. Ez alkalommal a Bodonyi Béla edzette nógrádiaknak sikerült egy gólt lőniük, s ezzel megnyerni a találkozót. A hétvégén megtartotta főpróbáját az augusztus 9-én kezdődő bajnoki rajt előtt a Vác-Újbuda együttese. Verebes József tanítványai az NB II Nyugati-csoportjában újoncként induló Százhalombattát fogadták és 2-0-s első félidőt követően 3-1-re nyertek.

A Váci Vízmű Sportegyesület versenyzői Budapesten a felnőtt Országos Úszó Bajnokságon szerepeltek. Itt 5. lett Kanda Ágnes 100 méter mellen, a 6. helyen végzett Prohászka Ágnes 400 méter vegyes úszásban és a 8. helyet szerezte meg Kanda Ágnes 50 méter mellen. Az Országos Cápa Seregszemlére Szegeden került sor. A váci úszók közül 2. lett Boldizsár Valter 100 méter háton, és 200 méter háton. A 3. helyen végzett Boldizsár Valter 400 méter vegyes úszásban, Prohászka Anna 100 méter mellen és 200 méter mellen. Negyedik lett: Boldizsár Valter 200 méter vegyes úszásban. Az 5. helyen végzett: Prohászka Anna 100 méter pillangó úszásban, 200 méter vegyes úszásban, 400 méter vegyes úszásban, Boldizsár Valter 200 méter gyorson. A 7. helyen fejezte be a versenyt: Boldizsár Valter 100 méter pillangó úszásban és 8. lett: Prohászka Anna 100 méter gyorson és 200 méter pillangó úszásban.