Feltöltötte vdavid - hétfő 11 augusztus 2008 - 16:31:26
-kajak-kenu
-foci

VIDEÓ LETÖLTÉSE

Vasárnap délelőtt megkezdődött az egyetlen magyar evezős páros számára az olimpia. A Shunyi Olimpiai Evezős és Kajak-Kenu pályán a férfi könnyűsúlyú kétpárevezősök előfutamában volt érdekelt a Hirling Zsolt, Varga Tamás váci-bajai kettős. A magyaroknak dán, kanadai, uruguayi és brazil ellenfelekkel kellett felvenni a versenyt. Az 500 méteres távnál második volt a magyar egység a kanadaiak mögött. Ezer méternél az addig harmadik dánok átvették a vezetést a kanadaiak és magyarok előtt. Az 1500 méteres távnál növelte előnyét a vezető dán csapat, az üldözők, így a magyarok is leszakadtak, de maradtak a harmadik helyen. Az utolsó, 500 méteres távon nem sikerült Hirling Zsoltéknak előrébb lépniük, maradtak a célba érkezéskor is a harmadik helyen. Ez azt jelenti, hogy a reményfutamban harcolhatják ki a középdöntőbe való kerülést. A futamgyőztes a Rasmussen, Hansen dán egység, és a 2. a Douglas, Cameron kanadai egység lett.

Az NB II-es labdarúgó bajnokság őszi szezonjának első fordulójában hazai pályán szerepelt a váci együttes: Vác-Újbuda – Vecsés 3–3. A mérkőzés első félidejében Folmer, Buza, és Hungler 11-esből szerzett találataival már 3-0-ra vezettek a vendégek. A szünetben fejmosást kaptak az öltözőben a váci játékosok a mutatott teljesítményükért. Verebes József edző pedig kettős cserét is végrehajtott, Kocsis és Bánáti helyett Rob Kornélt és Kövesdit küldte pályára.
A hajrában 4 perc alatt kiegyenlített a Vác. Először Gáspár fejesből, majd Kocsis Dávid szabadrúgásból volt eredményes, Horváth Tamás pedig egy egyéni szólót követően vette be a vecsésiek kapuját kialakítva ezzel a 3-3-as döntetlent.

Portugáliában rendezték meg a kajak-kenu maraton világkupát, melyen ott volt a Váci Hajó Sportegyesület versenyzője Boros Adrián is. A váci fiú K-2 21 kilométeren az első helyen végzett. Az ifjúsági és U23-as Európa-bajnokságnak Szeged adott otthont. A Váci Hajó SE versenyzői közül Szabó Balázs K-4 500 méteren első, Holicza Péter K-2 500 méteren harmadik lett. A sportolókat Babella László és Nieberl László edzők készítették fel a versenyekre.