péntek 15 február 2019
Sport
Feltöltötte esaniko - péntek 15 február 2019 - 10:23:41
A férfi kézilabda Liga Kupa 4 közé kerülés visszavágó mérkőzésén: Csurgó – Váci KSE 31-21. A hazaiak pontatlan támadójátékkal kezdték a találkozót, és gyorsan időt is kellett kérniük. A két gólos váci előny után azonban észbe kaptak a csurgóiak.Jóval nagyobb sebességre kapcsolva Hanusz irányításával zsinórban öt gólt tudtak szerezni, 9-10 perccel a szünet előtt pedig Nagy Szabolcs góljával, 11-6-nál már ők álltak továbbjutásra.A második játékrész első percei kimondottan sok gólt hoztak. Sajnos ebből a hazaiak jöttek ki jobban, a 40. percben már 21:13 arányban vezettek. A folytatásban is megmaradt ez a különbség, sőt a hajrában 10 gólosra nőtt a csapatok közötti különbség. Összesítésben 52:46 arányban a Csurgó csapata jutott a Liga Kupában a 4 közé. A Vác csapatából Holpert 5 és Törteli 4 góllal volt a legeredményesebb játékos.

A Budapesti Evezős Szövetség szervezésében került sor a Gyulai István Általános iskolába a SPORT XXI. „TÖBBTUSA” fizikai felmérő versenyre. A Sport XXI Programhoz kapcsolódva az esemény célja az volt, hogy az evezős sportág utánpótlása fizikai adottságainak felkészültségének mérése, továbbá a téli felkészülés monotonitásának megtörése volt. Hét versenyszám szerepelt a programban, a sportolók 30 méteres síkfutásban, húzódzkodásban, medicinlabda dobásban, fekvőtámaszban, guggolás felállásban, felülésben és törzsemelésben mérték össze erejüket. A versenyzők 5 korosztályban indulhattak. A Vác Városi Evezős Klubból 21 sportoló vett részt az erőfelmérőn. A legjobban Szesztay Ábel és Kis Lara szerepelt, akik megnyerték korosztályuk versenyét. Második lett Ujhelyi Mátyás, a 3. helyen végzett Ujhelyi János. Az első tízben végzett még korosztályában Pető Ágoston, aki 6.,Várhidi Levente és Polonyi Ádám a 9. helyen zárták a felmérőt.