kedd 24 november 2020
SPORT
Feltöltötte esaniko - kedd 24 november 2020 - 09:00:33
Lezárult a váci focisták számára az őszi szezon, melyet egy döntetlennek fejeztek be. A csapat idegenben játszott vasárnap, Szegedi VSE – Vác FC 1-1.
Az összecsapást zárt kapuk mellett rendezték meg, így egy szurkoló sem láthatta, a váciak kitűnően kezdték meg a meccset, hiszen Sorecz Szabolcs már a 2. percben megzörgette a hazai hálót. A korai vendéggól meghatározta a folytatást. A vendéglátók többet birtokolták a labdát, ám a váciak szervezett védőmunkával és hosszú labdajáratásokkal őrizték minimális előnyüket a szünetig.Sajnos, az eltervezett kontrák nem sok veszélyt jelentettek, így nem sikerült a második játékrészben sem egy újabb góllal bebiztosítani a győzelmet. Az egyre nagyobb erővel támadó szegediek próbálkozásait aztán az összecsapás háromnegyedénél siker koronázta és kiegyenlítettek. A hajrában már nem változott az állás, így bár mindkét gárda ponttal zárta az őszi idényt. A váci együttes a lejátszott 19 mérkőzéséből ötöt nyert meg, hatszor osztozott meg a pontokon és nyolc találkozóját vesztette el. Az így megszerzett 21 ponttal a húszcsapatos csoportban éppen a kieső vonal felett található. A naptári évben a tervek szerint még két előrehozott bajnokit fognak lejátszani a csapatok.