hétfő 25 október 2021
Feltöltötte esaniko - hétfő 25 október 2021 - 11:10:49
Hétköznap kora délután rendezték meg a harmadosztályú pontvadászat Közép csoportjának 13. fordulóját, mely Pest megyei presztízsrangadót hozott. A 13-as szám ezúttal balszerencsét hozott csapatunknak: Vác FC – Ceglédi VSE 1-3. A mérkőzés előtt továbbra is kieső pozícióban lévő hazaiak előtt nagy lehetőség állt, hiszen győzelem esetén egy pontra megközelíthették volna riválisukat. Ugyanakkor az is világos volt, még három ponttal sem tud kikecmeregni csapatunk a kieső helyen állók közül.A nem meglepő módon szerény érdeklődés mellett lebonyolított 90 perc előtt Csank János ismét a szerencse segítségét remélte. A pontvadászat 13. körének váci összecsapása aztán balszerencsésen alakult a mieink számára.Például visszatért a bajnokság elejére jellemző rossz váci meccsindítás. Még egy tucat perc sem telt el, amikor a vendégek bevették a hazai hálót és megszerezték a vezetést, 0-1. Tehát sokadszor is lehetett futni az eredmény után. Sajnos, ez annyira nem sikerült az ismét ötlettelenül támadó hazaiaknak, hogy még a szünet előtt megduplázta előnyét a Cegléd, 0-2.Hogy aztán a második félidő elején is csupán 12 perc kelljen az immár harmadik vendég hálózörgetéshez, 0-3. Így a hátralévő időben csak annyi kérdés maradt, hogy sikerül-e szépíteni a Csank-gárdának, vagy elszenvedi hetedik nullára elvesztett bajnokiját is. Ennek elkerülésében a ceglédi védő balszerencsés mozdulata is szerepet játszott: hibáját kihasználva Mertse Ábel hetedik bajnoki találatát jegyezhette fel, 1-3.Összességében a javulás csekély jeleit sem mutató váciaknál egyértelműen jobb teljesítmény nyújtó vendégek fölényes magabiztossággal vitték el a pontokat az egyre kínosabb helyzetbe kerülő váciaktól.A Vác FC legközelebb vasárnap lép pályára a bajnoki pontokért: 13 órakor Dunaújvárosban, a második helyre fellépő hazaiak ellen szerepel.