hétfő 17 január 2022
SPORT
Feltöltötte esaniko - hétfő 17 január 2022 - 09:08:05
A nemzetközi kupában január 29-re halasztott franciaországi mérkőzés helyett a szerdai székesfehérvári bajnoki jelentette élvonalbeli kézilabdásaink idei első tétmeccsét. A bemutatkozás nem remélt fölényes győzelemmel zárult: Alba Fehérvár KC – Váci NKSE 29-37.Fantasztikusan kezdett csapatunk, ezúttal Kácsor Gréta már az első percekben többször a hazai hálóba talált. A meccs elején minden percre jutott egy vendéggól és a 10. percben 3-9-es állásnál időt kért a hazaiak horvát vezetőedzője, aki többek között kapusát is lecserélte.A 13. percben már nyolc találatnyi volt a rendkívül jó támadójátékot produkáló váciak fórja, majd a játékidő negyedénél a fehérvári hölgyekkel szemben már tízzel vezetett a Vác, úgy, hogy Helembai Fanny féltucat gólnál tartott. A biztos vezetés tudatában érkeztek páran a váci kispadról: bizonyítási lehetőséget kapott Aron Andrea, Bárdy Noémi és Kovalcsik Jázmin is.A mérkőzés harmadától néhány váci támadás már gól nélkül ért véget és felváltva voltak eredményesek a csapatok. A játékrész hajrájában is potyogtak a gólok és a mieink nem várt fölényes vezetéssel mehettek pihenőre.A második félidő elején pár vendégpróbálkozást még hárítani tudott az Alba kapusa, de meccs kétharmadáig tartotta előnyét a VNKSE. A záró negyedórára a játék képe nem változott, a sziporkázó váci meccsindítás hamar elrendezte a pontok sorsát.Váci góldobók: Kuczora Csenge 9, Helembai Fanny 8; Kácsor Gréta 5; Hámori Konszuéla 4; Aron Andrea, Diószegi Nikolett, Grosch Vivien, Schatzl Natalie 2-2; Ballai Borbála és Világos Diána 1-1.A Váci NKSE –amennyiben nem szól közbe a pandémia – legközelebb vasárnap 14 órakor az Európa Liga csoportkörében az igen erős és a kupasorozat egyik esélyesének számító román Valcea otthonában szerepel. A mérkőzést a Sport TV1 élőben közvetíti.