-labdarúgás
-VI. Futball7vége
-atlétika
-az év testnevelője

A Dunakanyar-Vác első osztályú felnőtt labdarúgó csapata január 17-én, szerdán a Verőce ellen lépett pályára először az újesztendőben. A váciak szombaton féltizenegykor a Jászapáti ellen vívják második felkészülési mérkőzésüket, majd másnap, vasárnap pedig a Tippmix Teremlabdarúgó Bajnokságon szerepelnek Miskolcon. Együttesünk a Diósgyőrrel, a REAC-cal és az MTK-Budapesttel került azonos csoportba. A négyesből két csapat jut tovább a január 27-i, debreceni döntőbe.

Az elmúlt hétvégén rajtolt el a VI. DRENCO SPORT Pest Megyei Futball7vége. A nyolc csoportban 29 csapat lépett pályára a selejtezőkben. Vácott, Gödöllőn, Tápiószentmártonban, Solymáron, Dunakeszin, Tökölön, és kétszer Dabason játszottak a csapatok. Vácott zajlottak a G-csoport mérkőzései, amelyen a következő eredmények születtek: Kisnémedi - Berkenye 2-0; Verőce - Őrbottyán 1-1; Kisnémedi - Verőce 1-3; Berkenye - Őrbottyán 4-1; Őrbottyán - Kisnémedi 2-2; Berkenye - Verőce 2-2. A csoportot a Verőce nyerte meg; 2. lett a Berkenye; 3. a Kisnémedi és 4. az Őrbottyán. A G-csoportból a középdöntõbe - vagyis a legjobb 16 együttes közé - a Verőce és a Berkenye jutott. A többi csoportból a Felsõpakony, Gyömrõ, Nagykõrös, Sülysáp, Pilisvörösvár, Piliscsaba, Ecser, Dunaharaszti, Pereg, Ráckeve, Újhartyán, Hernád, Délegyháza és a Szigethalom jutott a legjobb 16 csapat közé.

Dunakeszin a futófolyosón rendezték meg az év első fedettpályás megyei atlétikai versenyét, melyen serdülő, ifjúsági és junior versenyzők vehettek részt. A Váci Reménység sportolói közül versenyszámában a serdülőknél Czimbó Balázs 2., és 3. helyezést ért el, Miskolczi Katica 3 harmadik helyezést szerzett, Szabó Borbála és Berki Ilona egyaránt az 1. helyen végzett, Kajtor Richárd 3., Lipusz Gergő szintén a 3. helyen végzett. Az Ifjúsági versenyzőknél Király Eszter 3., Kovács Vivien 1., és két 2. helyezést ért el, Eckhardt Vid 1., Kispál Tamás 2., Molnár Klaudia szintén 2. helyezést ért el. A Junioroknál Sótér Tamás 1., Bereczki Dalma 1., és két 2. helyezést szerzett, míg Király Eszter az 1. helyen végzett.

A Pest Megyei Diáksport Szövetség 2006-ban is megválasztotta az „Év testnevelőjét”. Ezt a címet az nyerheti el, aki több éven keresztül eredményesen segítette az iskolai sportversenyeket, akár szervezésben, rendezésben, vagy a gyerekek felkészítésében. A szövetség évzáró ünnepélyén, Gödöllőn három testnevelő vehette át e díjat. Az Év testnevelője kitüntetésben részesült, a monori Nagy Lászlóné, a ceglédi Pásztor István, és a váci Árpád Fejedelem Általános Iskola testnevelője, a Váci Reménység Egyesület atlétikai szakosztályának edzője, Szikora Gyula.