-atlétika
-Schirilla György

KAPCSOLÓDÓ VIDEÓ

Hétfő este rendkívüli közgyűlést tartott a Vác Városi Labdarúgó Egyesület. A fő napirendi pont a befektetői igénnyel jelentkezők ajánlatának meghallgatása volt. Három különböző csoport tett szóbeli ajánlatott. Meg nem erősített információink szerint olasz, török és ukrán befektetőket érdekelné a Vác. A döntés szerint várják az ajánlatok írásban történő megerősítését, és jövő héten szerdán egy újabb rendkívüli közgyűlés keretében értékelik azokat és ekkor hoznak várhatóan végleges döntést arról, hogy melyiket fogadják el.

Salgótarjánban rendezték meg a II. Bácsfalusi Ferenc Emléktornát, amelyen a váci szektorlabdások is képviseltették magukat. Az első három helyen váciak végeztek. Nyert Ács Márton, 2. lett Szathmári Károly és a 3. helyen végzett Laczkó Balázs.

A magyar ifjúsági kajak versenyzők kiválóan szerepelnek a Fiatalok Olimpiáján, Ausztráliában. A 12 főből álló mini válogatott 6 arany, 3 ezüst és 2 bronzérmet lapátolt össze, így a magyarok első szereplése igazán jól sikerült. A csapat tagja volt a gödi Slezsák István is, aki kajak négyesben és egyesben szállt hajóba. K-4 férfi 500 méteren a gödi fiatalemberrel kiálló magyar négyes aranyérmet nyert. Kajak egyes 1000 méteres döntőjében Slezsák Istvánt hibás rajt miatt kizárták.

A serdülő atlétikai fedettpályás országos bajnokságát Budapesten a SYMA csarnokban rendezték meg. A Váci Reménység Egyesület sportolói közül Czimbo Balázs 60 méter síkfutásban 4. helyezést ért el, magasugrásban pedig a 7. helyen fejezte be a versenyt. Takács István 60 méter síkfutásban 6. lett. Karacs Dávid 60 méter síkfutásban a 11. helyen ért célba.

A hétvégén kezdi meg Vácnál Duna-átúszó sorozatát Schirilla György. Az egészséges életmódot ezzel is propagáló sportember február 3-án, szombaton 14 órakor ereszkedik a folyóba a börtönnel szemközti gátnál, hogy a tervek szerint az Országzászló magasságában érjen partot a váci oldalon.
Még két hétvégi sporteseményre szeretném a figyelmüket felhívni. Február 3-án, szombaton 10.30 órakor Dunakanyar-Vác – Veresegyház labdarúgó előkészületi mérkőzésre kerül sor a szérüskerti műfüves pályán, 17 órakor Váci NKSE – Békéscsaba első osztályú női bajnoki mérkőzés lesz a sportcsarnokban.