hétfő 05 február 2007 - 17:18:59

-kézilabda
-labdarúgás
-úszás

A hazai női kézilabda bajnokság élvonalában a Váci NKSE csapata 15-15-ös első félidőt követően 31-26-ra legyőzte a Békéscsaba együttesét. A váci csapatból Veszeli 8, Klász és Őri 5-5 találattal volt a legeredményesebb játékos. Az ifjúsági csapatok találkozóján is váci győzelem született: Vác – Békéscsaba 29-27.

Újabb előkészületi mérkőzést játszott a Dunakanyar-Vác labdarúgó együttese. Gergely Károly legénysége Egerbe utazott, hogy ott az NB II Keleti csoportjában szereplő Kazincbarcikával mérkőzzön meg. A 90 perc során a vendéglátók szereztek egy gólt, ami a győzelmüket jelentette. A Vác ifjúsági együttese az NB III-ban szereplő Veresegyház ellen lépett pályára. Az első játékrészben még a veresiek vezettek, majd fordítottak a váciak, s végül 3-1-re nyertek Nikischer (2) és Nyeste góljaival.

Az idén az enyhe télnek köszönhetően a szokásoktól eltérően január helyett februárban 4 alkalommal is úszik a hideg Dunában Schirilla György. Az első úszásra február 3-án a hagyományoknak megfelelően Vácnál került sor. Az egészséges életmódot hirdető, valamint az állat- és környezetvédelem népszerűsítését, illetve a közönség szórakoztatását fontosnak tartó sportember tizennégy percet töltött a 3,5 Celsius fokos vízben. Az édesapja hagyományát követő Schirilla úszását ez alkalommal is nagyon sokan követték figyelemmel a helyszínen. A hétvégén Bajánál ússza át a Dunát Schirilla György, az azt követő hétvégén Gödnél, végül pedig Budapestnél tempózik majd.

Január az alapozások megkezdésének időszaka, valamint az elmúlt év eredményeinek összegzése is. Így van ez a Váci Vízmű Sportegyesületnél is, ahol elkészítették a ranglistát, ami szerint 2006-ban 4 úszójuk, 8 versenyszámban nem talált legyőzőre. Prohászka Ágnes 10.000 méteren, Kanda Ágnes 50 méter mellen és 100 méter mellen, Prohászka Anna 50 méter pillangóban, valamint 200 méter pillangóban, Boldizsár Valter 100 méter háton, 200 méter háton és 400 méter vegyes úszásban áll a ranglista élén. A ranglistákon további hét váci versenyző szerepel még.