-Olasz a Vácban
-kistérségi sportprogram
-evezősök erdei futóversenye

KAPCSOLÓDÓ VIDEÓ

A hétvégén elkezdődött, illetve folytatódott az első osztályú labdarúgó bajnokság tavaszi szezonja. A váciak a másik kieső jelölt csapat, a Kaposvár otthonában lépett pályára nem sok sikerrel. Kaposvári Rákóczi – Dunakanyar-Vác 3-0. A mérkőzés érdekessége az volt, hogy az első osztályban először női játékvezető dirigált. A váciaknál szerephez jutott mind az 5 újonnan igazolt játékos, Lettrich, Csopaki, Gulyás, Bozori és Lázár Zsolt is. Ezzel a vereséggel jelentősen leszakadt a Vác, hiszen a bennmaradó helytől már 10 pont hátrányban van.

Csütörtökön délután szurkolói ankétot tartott a váci Madách Imre Művelődési központban a Dunakanyar-Vác labdarúgó csapata. A nagy érdeklődés minden bizonnyal az új olasz befektető, valamint a 6 brazil és 2 szerb légiós különítmény érkezésének szólt. Természetesen ők nem voltak jelen. Ott volt viszont az 5 új magyar játékos, akik be is mutatkoztak a szurkolóknak. Sokakat érdekelt, hogy Détári Lajos valóban Vácra jön-e menedzsernek, de csak azt tudtuk meg, hogy a helyi vezetők nem tudnak erről. A tulajdonrész eladásáról szóló szerződést Alessandró de Brasi üzletember olasz nyelven átadta a váciaknak, melyet lefordíttatnak és ha minden megegyezik a megállapodott pontokban, akkor aláírják és megköttetik az üzlet. Az olasz befektető egyébként hosszabb távban gondolkodik, aki egy nívós klubot szeretne a Vácból létrehozni, melynek csapata öt év múlva a nemzetközi porondon is bemutatkozzon.

Az elmúlt héten pénteken megkezdődött a váci kistérségi társulás sport koordinációs bizottsága által szervezett éves sportprogram. Először Kismaroson a sportcsarnokban randevúztak a térség általános iskolás kézilabdás csapatai.
A III. korcsoportos fiúknál 1. helyezett lett a váci Árpád Fejedelem Általános iskola csapata, 2. a Penc és 3. a Kismaros. A lányoknál is az Árpád Fejedelem Általános iskola csapata nyert, 2. lett az Acsa, 3. a váci Petőfi Sándor Általános iskola, 4. a Sződ, és 5. lett a Penc. A IV. korcsoportos lányoknál a váci Petőfi Sándor Általános iskola csapata nyert, 2. lett a Kismaros, 3. a Penc, 4. a Szokolya, 5. a váci Földváry Károly Általános iskola és a 6. helyen a Sződ csapata végzett. A fiúknál a Szokolya csapata nyert és 2. lett a Penc.

Tavaszias időben rendezték meg az evezősök erdei futóversenyét. Az egész télre jellemző hómentes terep várta a futókat. A Vác Városi Evezős Klub versenyzői közül felnőtt férfi kategóriában 2. lett Galambos Péter és a 3. helyen végzett Hirling Zsolt. Kitűnően szerepelt férfi tanuló korcsoportban Müller András, aki a közel 7 kilométeres dimbes-dombos távot 40 perc alatt teljesítette és ezzel a második helyen ért célba.
Szabó Katalin résztvevője volt a Sevillában megtartott 2 hetes nemzetközi edzőtábornak. A tábor záróakkordjaként evezős versenyt rendeztek 1000 és 500 méteren. A résztvevők között többek között a németek, britek, hollandok, svédek legjobbjai is ott voltak. Kati ezer méteren a tavalyi világbajnoki bronzérmes svéd versenyző és a németek egyik kiválósága mögött a harmadik helyen ért célba. A rövidebb távon az ötödik helyet szerezte meg.