-labdarúgás
-asztalitenisz
-atlétika
-kézilabda

Az első osztályú labdarúgó bajnokságban a sokak által kiesőnek vélt váci csapat idegenben okozott meglepetést: Tatabánya – Dunakanyar-Vác 1-2. A váciak az első félidő 34. és 37. percében Rusvay, majd Palásthy góljaival két gólos előnyre tettek szert. A hazaiak szinte végig támadtak a második játékrészben, de Djokics kapus bravúros védéseinek köszönhetően nem tudtak gól lőni, csak a mérkőzés végén a hosszabbításban Takács tudott a váci kapuba találni. A váciak hátránya továbbra is 11 pont a bennmaradást jelentő helytől, mivel a riválisok is nyerni tudtak.

Az első osztályú asztalitenisz csapatbajnokság 14. fordulójában nem várt vereséget szenvedett a Reménység csapata: Veresegyház – Váci Reménység 10-8. A Fülöp Baráti Kör SE Fót csapata a Dorogi Egyetértés SE otthonában szenvedett vereséget 15-3 arányban.

A Szenior atléták 2007. évi nemzetközi nyílt fedett pályás bajnoksága keretében rendezték meg a Pest megyei, részben nyílt serdülő bajnokságot a budapesti Syma csarnokban, ahol ott voltak a Váci Reménység Egyesület sportolói is. A váciak közül korcsoportjában nyert a serdülő bajnokságon: Lami Edit súlylökésben, Zajácz Dániel 60 méter gáton, Berki Ilona súlylökésben, Surin Zsolt súlylökésben, Barka Balázs távolugrásban, és Pothánszky Levente magasugrásban. A serdülő Téli Dobó Országos Bajnokságon a váci versenyzők közül gerelyhajításban Karacs Dávid az első helyen végzett. A Szenior Országos Bajnokságon három váci versenyző is aranyérmet nyert. Csehné Kurdi Angéla távolugrásban, Kiss János 800 méter síkfutásban, és Czmarkó Gyula gátfutásban végzett az első helyen.

A Dunakanyar Többcélú Önkormányzati Kistérségi Társulás kétfordulós kistérségi kézilabda tornájának második fordulóját Acsán rendezték meg. A III. korcsoportos lányoknál a váci Árpád Fejedelem Általános iskola csapata nyert, 2. lett a Petőfi Sándor Általános iskola, 3. az Acsa, 4. a Sződ és 5. a Penc. A két forduló eredményei alapján a szuperkupát a váci Árpád Fejedelem Általános iskola csapata kapta. A III. korcsoportos fiúknál szintén az Árpád Fejedelem Általános iskola csapata nyert, 2. lett a Penc és 3. az Acsa. A két forduló eredményei alapján a szuperkupát a váci Árpád Fejedelem Általános iskola csapata kapta.
A IV. korcsoportos lányoknál a váci Petőfi Sándor Általános iskola csapata végzett az első helyen, 2. lett a Földváry Károly Általános iskola, 3. a Penc, 4. a Szokolya, 5. a Kismaros és 6. a Sződ csapata. A szuperkupát a váci Petőfi Sándor Általános iskola csapata kapta. A IV. korcsoportos fiúknál a Penc nyerte és 2. lett az Acsa. A szuperkupát a Penci Általános iskola csapata nyerte el.