News Item: : Sporthírek
Posted by mjudit
csütörtök 03 november 2011 - 13:23:11

Pontot veszített a Váci NKSE együttese a bajnokságban, másodosztályú labdarúgó csapatunk pedig egy döntetlent és egy győzelmet szerzett a múlt héten.

A női kézilabda bajnokság élvonalában 27-27-es döntetlent játszott a Vác csapata Szekszárdon,
pedig a vendégek voltak a találkozó esélyesei. A félidő felénél már 7 góllal vezettek Tápaiék, ezt követően 10 perc alatt a hazaiak 7 találatára csak 3-al válaszoltak a váci lányok. Később egy találatra felzárkózott az ellenfél, majd ki is egyenlített, így aztán rendkívül izgalmas, kiélezett véghajrá alakult ki. A szekszárdiak a győztes gólért is támadhattak, de eredménytelenül, így maradt az igazságos döntetlen. Csapatunkból Tápai 12, és Klivinyi 7 találattal volt a legeredményesebb játékos.

Lejátszotta elhalasztott mérkőzését NB II-es labdarúgó csapatunk, amelyen döntetlent értek el a fiúk. Végeredmény: Orosháza FC – Dunakanyar-Vác 2-2. A mérkőzés első játékrészében a 7, majd a 18. percben Páles fejjel vette be az orosházi kaput. A 2 gólos váci vezetést követően a hazaiak játszottak mezőnyfölényben, de sokáig csak helyzetekig jutottak, egészen a 79. percig, amikor szépítettek az orosháziak. Tíz perc múlva a csereként beállt Franyót ütésért kiállította a játékvezető, majd a hosszabbítás 3. percében Hegedűsről a saját kapujába került a labda, így a győzelem helyett döntetlent ért el csapatunk.
A hétvégi fordulóban a találkozó 39. percében Rusvay 22 méterről megszerzett góljával 1-0-ra nyert csapatunk a Balmazújváros ellen.

Újra összeül a korábban világ- és Európa- bajnoki aranyat is szerző evezős duó, a bajai-váci Varga Tamás – Hirling Zsolt páros. A könnyűsúlyú kétpárevezősben nem szerzett kvótát a londoni olimpiára Varga Tamás, a szintén váci Galambos Péterrel a bledi világbajnokságon, pedig sokat dolgoztak a fiúk, ennek ellenére valami nem „működött" ebben a kettősben. A régi-új párosnak a májusi, luzerni pótkvalifikációs evezős versenyen lesz lehetősége, hogy megszerezze a londoni olimpiai kvótát.