News Item: : Sport
Posted by NAT
hétfő 19 december 2011 - 16:28:28

Nyolc gólos vereséget szenvedett csapatunk az éllovas Győrtől az első osztályú női kézilabda bajnokságban, másodosztályú futsalosaink viszont 6 góllal nyertek és továbbra is vezetik a bajnokságot.

A Győri Audi ETO KC csapata 35-27-re nyert Vácon, az első osztályú női kézilabda bajnokságban Pedig Pálinger, Haraldsen, Amorim, Löke, Radicsevics, és Vérten sem játszott a Rába partiaknál. Az első 3 percben ugyan vezetett csapatunk, de gyorsan fordítottak a vendégek, akik állva hagyták a hazaiakat és 7 gólos vezetést szereztek. Rossz és gyenge védekezésünknek, illetve a támadás hiánya miatt 9 gólos különbség alakult ki a szünetre. Később 10 gólos hátrány alakult ki csapatunknál, melyet a hajrában 8-ra lefaragtunk, így ezzel a papírformának megfelelő különbségű győri siker született. A váci játékosok közül Tápai 7, Barján 6, Klivinyi 5, Uhrakova 4, Mészáros és Ertl 2-2, valamint Petrovics 1 gólt szerzett.

Kedves nézőink! Spiritusz című műsorunkat követően megnézhetik a mérkőzést.

A Szuperinfó Vác csapata 9-3-ra nyert a Bábolna Törökszentmiklós gárdája ellen, az NB II-es futsal bajnokság 13. fordulójában. Az első félidő elején sok helyzet kihasználatlanul maradt, majd egy remek támadást követően Bozori az 5. percben megszerezte a váciak első találatát. A vendégek is próbálkoztak, de késöbb Weisz góljaival már 3-al vezetett csapatunk. A fordulást követően gyorsan tovább növelte előnyét a Vác, majd megszerezte 22 perc után első találatát a vendég együttes. Ezt követően a bábolnaiak feljöttek 5-3-ra, a hátralévő időben azonban még 4 váci gólnak tapsolhattak a sportcsarnokba kilátogató drukkerek. A váci csapatból Bozori 3, Weisz, Hirt és Farkas 2-2 gólt szerzett. A Dunakeszi Kinizsi együttese 5-3-ra verte meg a Monort, így a bajnokságban a váciak vezetnek, akiknek 2 pont az előnyük a dunakesziekkel szemben.

Az Önkormányzat decemberi testületi ülésén átadták a Vác Város Sportjáért díjat. Az elismerő címet az Ifjúsági és Sportbizottság döntése alapján Jeszenszky István volt váci labdarúgó és futballedző 75. születésnapja alkalmából a váci sportéletben betöltött munkája elismeréséül kapta meg.