News Item: : Sporthírek
Posted by mjudit
hétfő 09 január 2012 - 15:50:37

Súlyos és nem várt vereséget szenvedett Érden első osztályú női kézilabda csapatunk, az edzések mellett felkészülési mérkőzéseket is játszik majd a Dunakanyar Vác másodosztályú labdarúgó együttese.

Szerkesztő: Kovacsics J.

Tízgólos vereséget szenvedett csapatunk Érden az első osztályú női kézilabda bajnokság hétvégi fordulójában. Végeredmény: Érd – Váci NKSE 31-21. Az első percek kiegyenlített játékát követően öt góllal elhúztak a hazaiak, de a félidő végéig sikerült csökkenteni hátrányunkból. A szünetet követően ismét nőtt a különbség, melyből ugyan a mérkőzés hajrájára lefaragott a váci csapat, de az utolsó hat percben az érdiek 8 góljára csak kettővel tudtak válaszolni Ökrös Csaba játékosai. A váciak közül Klivinyi 7, Tápai 4, Gyetván és Uhraková 3-3, Szegedi 2, Fülöp és Barján 1 gólt dobott.

A Váci NKSE a héten két hazai bajnokin javíthat: szerdán délután négykor a meggyengült Debrecen, szombaton szintén 4 órakor az utolsó helyen álló Kiskunhalas látogat a váci sportcsarnokba.

A Dunakanyar-Vác NB II-es labdarúgó csapata megkezdte a tavaszi bajnoki folytatásra való felkészülést. Híres Gábor vezetőedző ezen a héten még csak csütörtökön és pénteken tartott tréninget a játékosoknak, de jövő héttől már beindul a "nagyüzem", és a hétvégén már edzőmérkőzésen is szerepelnek a fiúk. Ezt további 10 tesztmeccs követi február közepéig. Elsőként január 14-én a Hatvan csapata látogat Vácra, de együttesünk játszik még a Vasas II. csapatával, a Mezőkövesd Zsóryval, a Siófokkal, a Videoton Puskás Akadémiával és az MTK-val is. A bajnokság február 25-én, szombaton folytatódik, a 16. fordulóban Kazincbarcikán lép majd pályára a váci gárda.

Az NB III-as asztalitenisz csapatbajnokságban: Aszódi Szabadidősport Egyesület – Váci Reménység III. 4-14. A váciak közül párosban nyert a Jeszenszki János, Újvári Tibor és a Budavári Attila, Bea István kettős. Egyéniben Jeszenszki János 4, Bea István 3, Újvári Tibor 3, és Budavári Attila 2 mérkőzést nyert meg. Két további eredmény a bajnokságból: Gödöllői EAC II. – Szentendre 11-7, és Abony – Göd 5-13. A bajnokságban a Göd csapata a 2., a váciak az 5. és a Szentendre a 6. helyen áll.