Posted by NAT
szerda 11 január 2012 - 16:12:05

Az IPG Hungary Váci KSE Taxi2000 csapata idegenben kezdi a tavaszi bajnoki idényt, Dunakeszin elrajtolt a fedettpályás atlétikai szezon, Schirilla György pedig februárban Vácon is úszik a hideg Dunában.

Szerk: Kovacsaics J.

A Magyar Kézilabda Szövetségben elkészítették a másodosztályú férfi bajnokság Nyugati csoportjának tavaszi fordulóinak időbeosztását. Az IPG Hungary Váci KSE Taxi2000 csapata február 11-én Tökölön kezdi meg a szezont, majd hazai pályán először február 19-én 18 órai kezdettel lépnek pályára a fiúk, az ellenfél az Alba Regia KSE csapata lesz. A tavaszi szezon utolsó mérkőzésére Vácott, május 19-én a Százhalombatta ellen kerül sor.

Az NB III-as asztalitenisz csapatbajnokságban: Aszód – Váci Reménység III. 4-14. A váciak közül párosban nyert a Jeszenszki János, Újvári Tibor és a Budavári Attila, Bea István kettős. Egyéniben Jeszenszki János 4, Bea István 3, Újvári Tibor 3, és Budavári Attila 2 mérkőzést nyert meg. Két további eredmény a bajnokságból: Gödöllői EAC II. – Szentendre 11-7, és Abony – Göd 5-13.

A Váci Reménység Egyesület sportolói is részt vettek a Dunakeszin megrendezett Évadnyitó atlétikai versenyen. A 12 éves gyermekeknél távolugrásban 3. lett Kosik Kyra. A serdülő korcsoportban Kareczki Réka távolugrásban 3., 60 méter gátfutásban pedig 2. helyezést ért el. Távolugrásban nyert Kiszelák Nikolasz és 3. lett Mester Dávid. Az ifjúsági korosztályban távolugrás a 2. helyen végzett Farkas Botond, a lányoknál 60 méter gátfutásban nyert Havasi Renáta. A junioroknál 60 méter síkfutásban a 2. helyet szerezte meg Koncsor Milán.

Schirilla György, aki 1999 óta édesapja nyomdokait követi, évről-évre téli úszásaival hívja fel a figyelmet az egészséges életmódra. Ebben az esztendőben is a Nemzet Rozmárja több helyen mártózik meg a hideg folyókban, tavakban. Szilveszterkor már Tapolcán a Malom tóban több ember társaságában megfürdött a kellemes hőmérsékletű vízben. 2012-ben most a hétvégén Budapesten, majd február 4-én, Vácott a Dunában úszik Schirilla György. Az év második hónapjában még 3 alkalommal, Szarvason, Bikácson és Halásziban láthatják az érdeklődők az 51 éves sportembert.