Posted by NAT
hétfő 16 január 2012 - 17:38:49

Biztos győzelmet aratott a Vác első osztályú női kézilabda csapata a Kiskunhalas ellen, a Dunakanyar Vác labdarúgó együttese pedig lejátszotta első felkészülési mérkőzését. Sporthíreinkkel jelentkezem!
Szerk. Kovacsics J.

38-24-es győzelmet aratott a Vác csapata a Kiskunhalas ellen az első osztályú női kézilabda bajnokságban. A mérkőzés elején megszerzett 3 gólos váci előny percek alatt egy találatra csökkent, de ezt követően 7 gólt lőttek zsinórban a hazaiak és a félidő felére jelentős lett az előnyük. A fordulás után is potyogtak a gólok, a 45. percben már 19 találattal is vezettek a váciak, majd ebből lefaragtak a vendégek, ennek ellenére biztosan nyerte meg a Vác a mérkőzést. A játékosok közül Klivinyi 13, Ertl 6, Gyetván 5, Barján 4, Uhrakova 3, Szegedi és Mészáros 2-2, Fülöp, Ivanics és Horváth 1-1 gólt dobott.

A Vác csapata megkezdte a felkészülést a másodosztályú labdarúgó bajnokságra. Az edzések mellett immár edzőmérkőzéseken is erősödik és alakul a gárda. Az első mérkőzését az NB III-as Hatvan csapatával játszották le Híres Gábor edző fiai, akik 1-0-s első játékrészt követően 3-1-re nyertek. A Szérüskerti műfüves pályán lejátszott találkozón a 25. percben Berki szerezte meg a vezetést a hazaiaknak, majd az 52. percben a visszatérő Palásthy lőtt a hosszú sarokba. A vendégek egy távoli szabadrúgás révén szépíteni tudtak, de a hajrában Albert a kapus mellett a hálóba passzolt, beállítva a kétgólos győzelmet.

Az MLSZ Pest Megyei Igazgatósága immár 2. alkalommal osztotta ki szakmai elismeréseit. A Gödöllőn megrendezett 6. Pest Megyei Szakmai Napon a "2011. év legjobbjai" szakmai kategóriák győztesei vehették át az elismeréseket. A legjobb edzőnek járó díjat a ceglédi Ványi Zsolt érdemelte ki, legjobb utánpótlásedző pedig a budaörsi Tóth Csaba lett. A legjobb csapat díját megosztva az FC Dabas és Üllő SE gárdája szerezte meg. A legjobb utánpótláscsapatnak a Vác Város Labdarúgó SE U19-es csapatát választották, a legjobb játékos pedig Szluka Jánost, a Pilis játékosa lett. A legjobb utánpótláskorú játékos elismerést a budaörsi Farsang Bence vehette át. Különdíjban pedig az utánpótláskorú labdarúgó Nándori Botond a Vác Város Labdarúgó SE játékosa részesült.