News Item: : Sporthírek
Posted by mjudit
hétfő 06 február 2012 - 14:13:04

Hét gólos vereséget szenvedett a Vác női kézilabda csapata Törökországban.

A női kézilabda EHF Kupa nyolcaddöntőjének első mérkőzésén Piyango – Váci NKSE 35-28.
A törökországi Ankarában megrendezett mérkőzésen változatos első félidőt produkáltak a csapatok, amikor is hol a váciak, hol pedig a hazaiak vezettek 1-2 góllal. A szünetet követően az egy gólos váci előnyt gyorsan ledolgozva fordítottak a hazaiak és folyamatosan növelték előnyüket. A váciak védekezése nagyon szellős volt, így már 8 góllal is vezetett a Piyangó. Sajnos a hajrában sem sikerült csökkenteni a hátrányból így a vártnál sokkal nagyobb vereséget követően kell megkísérelnie a Vácnak a továbbjutás kiharcolását. A csapatból Uhrakova 6, Barján és Tápai 5-5, Ertl 4, Gyetván 3, Klivinyi és Fülöp 2-2, valamint Baross 1 gólt ért el.

A Dunakanyar Vác NB II-es labdarúgó csapata a rossz időjárás ellenére is folyamatosan játssza le előkészületi meccseit. A Szabados György edző által edzett Mezőkövesd ellen ismét pályára léptek a váciak, akik visszavágtak a korábbi vereségért és most ők nyertek 3-1-re. Góljainkat Rusvay 11-esből, Berki, és Michel szerezte. Az NB I-es Siófok otthonában is pályára lépett csapatunk és 4-1-es vereséget szenvedett. Gólunkat Rusvay szerezte.

Az egészséges életmódot hirdető Schirilla György szombaton immár 15-ödször úszott Vácott a jeges Dunában. A sportember igazán extrém körülmények között töltött közel 10 percet a folyóban, hiszen a mínusz 5 Celsiusfokos hideg mellett élénk szél, erős havazás, O Celsius fok körüli víz és jégtáblák nehezítették az útját. Schirilla közel tíz percig úszott, közben ki-ki integetett a sétányon őt figyelő nézőknek, majd az országzászló közelében az érdeklődők nagy tetszésnyilvánításától kísérve ért partot. Pirosló testtel köszönte meg a váciak szeretetét és elmondta, hogy még vagy 10 évig szeretne úszni itt. Schirilla Györgyöt idén még 3 alkalommal, Szarvason, Bikácson és Halásziban láthatják az érdeklődők téli úszásai során.

A fővárosi Uránia Filmszínházban tartották meg a Héraklész Gálát, melyen a legeredményesebb fiatal sportolókat köszöntötték. Idén 108 sportolót és edzőt jutalmaztak meg a Nemzeti Sport Intézet által szervezett ünnepségen. Vácról 2 sportoló volt érdekelt az eseményen, a Vác Városi Evezős Klub versenyzője Bácskai Dominika, és Klivinyi Kinga, a Váci NKSE első osztályú női kézilabda csapatának játékosa kapott elismerést.