News Item: : Sporthírek
Posted by mjudit
péntek 10 február 2012 - 15:43:43

Siófokon vereséget szenvedett a női első osztályú kézilabda csapatunk, újabb kudarcot követően már utolsó helyre ketült NB II-es sakkcsapatunk.

Szerk.: Kovacsics J.

Az első osztályú női kézilabda bajnokságban: Siófok – Váci NKSE 28-25 Az első negyedórában fej-fej mellett haladtak a csapatok, majd a váciaknak sikerült előnyre szert tenni. Okosan és szinte hibátlanul kézilabdáztak a mieink, míg a siófokiakon a tanácstalanság lett úrrá. Így a szünetre ötgólos váci előnyt mutatott az eredményjelző. A pihenőt követően hét perc alatt kaptunk hét gólt így máris kétgólos hátrányban voltunk! A folytatásban sem sikerült javítani, sőt tovább nőtt a hazaiak előnye, akik végül biztosan nyerték a meccset. A vereséggel a mieink nincsenek az első négy helyezett között. A Vác csapatából Klivinyi 8, Uhrakova 6, Barján és Tápai 4-4, Gyetván 2 valamint Baross 1 gólt szerzett.

Az EHF Kupában a nyolcaddöntő első mérkőzésén Törökországban 35-28-ra kikapott csapatunk. A Piyango elleni visszavágóra február 12-én, vasárnap 16 órakor kerül sor. A mérkőzésre Szlovén játékvezetőket küld az Európai Kézilabda Szövetség, az EHF delegáltja a szlovák Stefan Klar lesz.

Újabb edzőmérkőzéseken van túl az IPG Hungary-Váci KSE-Taxi2000 másodosztályú férfi kézilabda csapata. Az együttes az utolsó hazai tesztmeccsen váratlanul vereséget szenvedett a Balassagyarmat gárdájától. A vendégek a félidőben 15-14-re vezettek ellenünk, végül kihasználva az igen gyenge váci védőmunkát 36-30-ra nyertek. A folytatásban a Keleti csoport élcsapatával, a Dabas együttesével játszottak és szenvedtek újabb vereséget a váci fiúk. Dabas-Diego KC - IPG Hungary-Váci KSE-Taxi2000 30-24. A csapatból Kovács 6 és Kökény 5 gólt elérve volt a legeredményesebb játékosunk.

Az NB II-es sakkcsapatbajnokságban: Sárkány DSE – Vác 9,5 – 2,5. A zuglói csapat az Erkel csoport listavezetője, akik magabiztosan győzték le a váciakat. Együttesünkből nyert dr. Trajber Csaba, döntetlent ért el dr. Imecs László, Hönsch Pál és Fendrich Zoltán. A vereségnek köszönhetően a mieink az eddig megszerzett 21 ponttal a 12., utolsó helyre estek vissza és már 6,5 pont a hátrányuk a tízedik helyezettel szemben.