News Item: : Sporthírek
Posted by mjudit
szerda 15 február 2012 - 15:33:52

Győzött Tökölön a férfi kézilabda együtesünk, meghalt a váci futsal csapat vezetőedzője.

Szerk.: Kovacsics J.

A múlt hétvégén megkezdődött a tavaszi szezon a másodosztályú férfi kézilabda bajnokságban. A 13. fordulóban Tököl – IPG Hungary-Váci KSE-Taxi2000 24-36. A mérkőzést remekül kezdte csapatunk. Védekezésünk szoros és agresszív volt és Molnár kapus is jól pótolta a sérült Vitárist. Elöl pedig a tudatos, kidolgozott támadásainkkal és gyors szélsőinkkel nem tudták tartani a lépést a lassú hazai játékosok. A második félidő felére már 12 góllal volt előrébb csapatunk. A nem várt nagykülönbségű győzelemből Szikra 9, Nikolicza 8, Munkácsi 6, Simányi 4, Márkus 3, Kökény és Kovács 2-2, Tyiskov, valamint Barnyák 1-1 gólt dobott.

Egy tragikus esemény árnyékolta be a váci futsal csapat hazai bajnoki mérkőzését. Életének 43. évében a mérkőzést megelőző napon elhunyt Császár Gyula, a Szuperinfó Vác edzője. A sportágban elismert szakemberre a találkozó előtt néma főhajtással emlékeztek a jelenlévők. A szegediek elleni mérkőzést végül 6-3-ra nyerte meg csapatunk. A 2. percben már vezetett a váci együttes, de gyorsan jött az egyenlítés. A játékrész közepén, majd a szünet előtt lőtt újabb gólokkal sikerült 3-1-re elhúzni. A fordulás után 3 gólosra növelte csapatunk előnyét és bár a vendégek mindent megtettek a szoros eredményért, ennek ellenére maradt a 6-3-as váci siker. A hazaiak közül Hirt Gergely 3, Weisz Tamás 2, és Bozori Balázs 1 gólt szerzett.

A Dunakanyar Vác NB II-es labdarúgó csapata a BKV Előre gárdájával ismét játszott felkészülési mérkőzést ezúttal Budafokon. Az első találkozóhoz hasonlóan ez a meccs is 2-1-es végeredményt hozott, ám ezúttal a váciak javára. Kezdetben Palásthy Norbert góljával 1-0-ra vezettek a mieink, majd a szünetet követően Albert Ádám is betalált a fővárosiak kapujába, és bár szépítettek a hazaiak, a váciaknak sikerült hosszú idő után végre nyerni.

Döntetlen született az NB II-es asztalitenisz csapatbajnokságban: Váci Reménység II. – Ózdi Városi SE 9-9. A váci csapatból nyert a Lovas Dániel, Sági Bence és a Lovas Péter, Klucsár Péter páros, egyéniben Klucsár Péter 4, Lovas Dániel, Lovas Péter és Sági Bence 1-1 mérkőzést nyert meg.

Február 17-én délután 18 órakor rendezik meg a Váci NKSE – Szekszárd első osztályú női bajnoki kézilabda mérkőzést a váci sportcsarnokban. A kilátogatóknak jó szurkolást kívánok!