News Item: : Sport
(Category: Hírek)
Posted by NAT
hétfő 20 február 2012 - 15:53:55

A Váci NKSE csapata győzelmet aratott a Szekszárd ellen, a felnőtt szabadfogású birkózók évadnyitó válogatóversenyén egy váci ezüstérem született.
Szerk: Kovacsics J.

A női első osztályú kézilabda bajnokság 18. fordulójában 8 gólos győzelmet aratott csapatunk. Végeredmény: Váci NKSE – Szekszárd 29-21. A vendégek hiába vezettek az első percekben 2 góllal is, gyorsan fordítottak a hazaiak és a szünetig 4 találattal elhúztunk. A folytatásban fokozatosan felőrölte riválisát a váci hölgykoszorú és időnként kimondottan koncentrált védekezéssel győzött. A második félidő elején zsinórban lőtt 5 gólnak köszönhetően eldőlt a találkozó. A váci csapatból Uhrakova 10; Klivinyi 5; Barján 4; Baross 3; Ertl, és Kirsner 2-2; Gyetván, Petrovics, és Tápai 1-1 gólt szerzett.

A felnőtt szabadfogású birkózók évadnyitó válogatóversenyének immár hagyományosan a Csepeli BC birkózócsarnoka adott otthont. Mindössze 56 versenyző vállalta a megmérettetést. Szőnyegre lépett minden válogatott, és néhány tehetséges fiatal is bemutatkozott a felnőttek mezőnyében. Az 55 kilogrammos súlycsoportban az FTC-Gyál versenyzője Molnár Róbert és a Váci Forma birkózója Németh Béla került a döntőbe. A döntő első menetében a váci Németh Béla nyert. A másodikban két Molnár villanás elegendő volt a 2-0-ás ferencvárosi sikerhez. A 3. menetben pedig tussal nyert Molnár, így Németh a 2. helyet szerezte meg. A 84 kilogrammos súlycsoportban 5. lett Nagy Mátyás szintén a Váci Forma birkózója.