News Item: : Sporthírek
Posted by mjudit
hétfő 19 március 2012 - 15:51:35

Kikapott Győrben Vác női kézilabda csapata, labdarúgóink döntetlent játszottak a vecsésiekkel, a futsal csapat viszont nyert a szuperrangadón.

Szerk.: Kovacsics J.

Az élvonalbeli női kézilabda bajnokságban: Győri Audi ETO KC – Váci NKSE 37-23. A találkozón 3-3-ig tartotta magát csapatunk, majd gyorsan 5 gólos előnyhöz jutottak a hazaiak. Fokozatosan nőtt a hátrány és már a szünet előtt tízgólos különbség alakult ki. A pihenőt követően tovább nőtt a hátrányunk, végül 14 góllal győztek a hazaiak. A váci csapatból Klivinyi 7, Uhrakova 4, Tápai és Barján 3-3, Baross és Petrovics 2-2, Fülöp, valamint Ertl 1-1 gólt szerzett.

Az NB II-es labdarúgó bajnokságban 0-0-os döntetlent ért el a Dunakanyar Vác együttese Vecsés ellen. Az első 45 percben a 16-os vonalak között folyt a játék, gólhelyzetet ebben a játékrészben egyik csapat sem tudott kialakítani. A kapusoknak csak a szögleteknél volt dolguk, de ezeket is megoldották. A szünetet követően sem esett gól, de a pályán a játékosok egyre feszültebbek lettek. Ennek az lett az eredménye, hogy néhány sárga lap kiosztásra került, illetve a 63. percben a váci kapus, Palásthy Dávid, és a vendégek játékosa Endzsodo kakaskodását piros lappal honorálta mindkét játékos felé a bíró. A 82. percben Rusvay lövése centikkel kerülte el a vecsésiek kapuját, így maradt a gól nélküli döntetlen.

Az NB II-es futsal bajnokság rájátszásában az élen álló váciak a második helyezett Dunakeszi Kinizsi gárdáját fogadták és nyertek ellenük 6-3-ra. A Dunakesziek már az első perc végén, Horváth lövésével megszerezték a vezetést. Jó 80 másodperc múlva egy szabálytalanságért megítélt büntetőből Besenyei egyenlített. A folytatásban egy újabb büntetőből Besenyei góljával már a váciak vezettek. Nem sokáig örülhettünk az előnynek, mert Bita távolról kiegyenlített. A szünet után 2-2-es állásról folytatódott a meccs. A fordulást követően Bozori percei következtek, mert a váci játékos 2 perc alatt szerzett 2 góljával előnyhöz juttatta csapatunkat. Amíg a vendégek csak helyzetekig és kapufákig jutottak, addig a hazaiak újabb gólokat lőttek Besenyei révén. A hajrában Bodó is lőtt egy gólt, de ezzel már csak szépíteni tudott az eredményen. A váci csapatból Besenyei Ferenc 4, és Bozori Balázs 2 gólt ért el. A váciak legközelebb pénteken este fél kilenckor játszanak hazai pályán, amikor is a Rákosmenti FC gárdáját fogadják.