News Item: : Sporthírek
(Category: Hírek)
Posted by mjudit
szerda 21 március 2012 - 16:01:09

Győzött és már 6 ponttal vezeti a bajnokságot a Váci KSE másodosztályú férfi kézilabda csapata, vereséget szenvedtek a reménység asztaliteniszezői, a karate diákolimpián egy váci érem született. Részletes sporthíreink következnek.

Szerk.: Kovacsics J.

Négy góllal, 30-26-ra nyert az IPG Hungary Váci KSE-Taxi2000 csapata az MKB Veszprém második gárdája ellen a másodosztályú bajnokság 19. fordulójában. A második percben vezetett először és utoljára a veszprémi csapat, majd fordítottak a hazaiak. A megszerzett 2-3 gólos vezetést többször kiegyenlítette a lelkes és jól képzett fiatalokra épülő ellenfelünk. A szünetre alakult ki az addigi legnagyobb, 4 gólos különbség. A pihenőt követően is megmaradt előnyünk, és végül végig biztosan vezetve sikerült megnyerni a mérkőzést. A csapatból Márkus 5, Kökény, Gábori, Kovács és Mórocz 4-4, Nikolicza 3, Simányi Tyiskov és Szikra 2-2 gólt ért el. A mérkőzést követően Csík János vezetőedzővel beszélgettünk. (Bejátszás. Csík János vezetőedző, IPG Hungary Váci KSE Taxi2000)

Az első osztályú asztalitenisz csapatbajnokság Nyugati csoportjában: Váci Reménység – Győri VSK II 8-10. A váci játékosok közül Héjj Marcell 4, Buzás Zoltán 2, Agócs Péter és Jóna András 1-1 győzelmet ért el. A 11 csapatos csoportban jelenleg a 7. helyet állnak a váciak.

Március elején rendezték meg Szentesen a Knock Down Karate Diákolimpiát, ahol a váci Földváry Károly DSE Kyokushin karatésai is megjelentek ötfős csapattal. Hlinka Levente junior könnyűsúlyban és Hidvégi János  gyermek könnyűsúlyban sajnos hiába küzdöttek keményen, a selejtezőkben kiestek. Az éremesélyeseink közül Kellner András serdülő középsúlyban és Michaldinecz Szebasztián gyermek könnyűsúlyban a középdöntőkig verekedték be magukat, itt azonban kikaptak a bronzéremért folyó meccsekben. Vellai Viktor viszont gyermek könnyűsúlyban remek versenyzéssel bronzérmet szerzett!

Pénteken 20 óra 30 perckor rendezik meg a Szuperinfó Vác – Rákosmenti FC NB II-es futsal bajnoki mérkőzést, a rájátszás 3. fordulójában a váci sportcsarnokban.