Posted by mjudit
hétfő 16 április 2012 - 16:02:18

-Alcoa – Váci NKSE
-NBII-es foci: Dunakanyar-Vác – Orosháza

A női kézilabda bajnokság 5-8. helyéért vívott rájátszás első körében vereséget szenvedett a váci csapat: Alcoa – Váci NKSE 25-20. Jól kezdtek a mieink, a meccs harmadánál ötgólos volt a váci előny A fordulást követően fokozatosan esett vissza a támadójátékunk, miközben összeomlott a védőmunka. A második félidő közepénél 16-15-nél fordított a hazai együttes. Látványosan begörcsöltek ettől a mieink, csak nehezen sikerült gólt dobni. A záró percekre mind fizikai, mind lelki tényezőkben padlót fogott csapatunk és az addigi legnagyobb hazai előnnyel ért véget a mérkőzés. A legeredményesebb váci gólszerző ezúttal is Klivinyi Kinga volt, aki nyolc találatig jutott. A Váci NKSE számára a hétvégén a Magyar Kupa négyes fináléja következik.

Harmadik egymást követő bajnokiját nyerte meg NB II-es focicsapatunk, ráadásul most nem egy, hanem három góllal: Dunakanyar-Vác – Orosháza 3-0. Tíz perc leforgása alatt magabiztos előnyt szerzett a Vác. Előbb a 21. percben Arany Zoltán szánta el magát lövésre mintegy 27 méterről. A ballábas bomba szép ívben vágódott a jobb felső sarokba. Éppen lepergett az első harminc perc, amikor egy remek hazai támadás végén a balról beszálló labdát Palásthy Norbert az ötös vonaláról fejelte a kapuba. A fordulást követően több alkalommal csak a szerencse mentette meg a váci kaput. Az egyik ilyen után a kontrából a jól érkező Albert Ádámnak nem volt nehéz dolga pár lépésről a hálóba bólintania, kialakítva ezzel a 3-0-s végeredményt. A váciak legközelebb április 21-én Békéscsabára látogatnak.