News Item: : Sport
Posted by NAT
hétfő 04 június 2012 - 15:42:24

Döntetlen játszott és a 11. helyen fejezte be az NB II-es pontvadászatot a váci focicsapat, a harmadik helyért léphet pályára megyei kosárlabda együttesünk.

Már korábban biztosította a bennmaradását, így tét nélkül lépett pályára a záró fordulóban hazai környezetben a Dunakanyar-Vác. Labdarúgóink az újpestiek második csapata ellen kétszer egyenlítve ért el 2-2-es döntetlent. Az első félidőben csak a lila-fehérek zörgették meg egyszer a hálót, majd a mérkőzés hajrájában előbb MIchael Viktor egyenlített, majd az újabb vendéggólt büntetőből Rusvay Gergely egalizálta.

Híres Gábor tanítványai a 16 csapatos csoport 11. helyén fejezték be a 2011-2012-es bajnokságot.
Háromnapos viadal keretében mérték össze a kajak-kenusok állóképességüket a sportág maratoni országos bajnokságán.

A Győrben megtartott versenyen elindultak a Váci Hajó SE sportolói is. A felnőtteknél a mérlegük: két ezüst- és egy bronzérem. A férfi kajak egyesek 30 kilométeres viadalán Boros Adrián a második helyen ért célba. A kajak kettesek hasonló hosszúságú megmérettetésében két váci duó is dobogóra állhatott: Boros Adrián Balogh Marcellel a második, Makáry Sebestyén Rottek Mátéval a harmadik helyet szerezte meg.

Kettős vereséggel zárta a Pest megyei felnőtt férfi kosárlabda bajnokság rájátszásának elődöntőjét a váci együttes.
A Reménység a jó erőkből álló oroszlányi csapattal játszott oda-visszavágós rendszerben. Az első találkozóra a váci sportcsarnokban került sor. A mérkőzésen igazolódott a papírforma és a vendégek 69-54 arányban nyertek. A visszavágó sajnos nagyon egyértelmű volt, a mieink nem tanúsítottak ellenállást és végül 103-49-es vereséget szenvedtek. A váciak a Diósd ellen a bronzéremért lépnek pályára.