Posted by NAT
kedd 11 szeptember 2012 - 09:37:20

Nem sikerült a gerelyhajítás döntőjébe jutnia, így az előcsatározások során elfoglalt 13. helyen zárta a londoni paralimpiát Kanyó Zsolt. Női kézilabdázóink megnyerték, focistáink elvesztették hazai bajnokijukat.

Kanyó Zsolt, a Váci Reménység SE versenyzője szerette volna eddigi legjobb eredményét megjavítani élete első paralimpiáján. Sajnos több mint egy méterrel kisebbet dobott gerelyével a korábbi rekordjánál, ami ugyan idei legjobbja, de csak a 13. helyezésre jogosította. Mivel a legjobb nyolc eredményt elérő folytathatta a versenyt három dobás után, a váci fiú ebben a pozícióban zárta az ötkarikás játékokat.

Az első félidőben női kézlabdásaink még nem voltak a legjobb formában, ám a folytatásban már leiskolázták fehérvári ellenfelüket és 13-12-es félidei előnyük után 33-19-re nyertek. Az élvonalbeli bajnokság második fordulójában az első játékrészt végig szoros küzdelmet hozott, majd felpörögtek Gulyás István tanítványai és remek teljesítménnyel a legnagyobb különbséget éppen a lefújásra alakították ki. A mieinknél a legeredményesebb gólszerzőn, a nyolc találatos Szádvári Krisztinán kívül Juhász Edina, Mayer Szabina, Fülöp Andrea és Kamper Olívia is remekelt. Csapatunk legközelebb szeptember 21-én Debrecenben lép pályára. A Fehérvár elleni győztes mérkőzés teljes felvételét pedig a ma esti Spiritusz után tekinthetik meg nézőink.

Sajnos nem szereztek örömet a szintén szombaton, hazai környezetben játszó NB II-es focistáink: Dunakanyar-Vác – Orosháza 0-2. A mérkőzés végeredménye már az első félidőben kialakult, amikor pár perc alatt kétszer is zörgött a váci háló. Mózner János gárdája a folytatásban sem tudta saját játékát bemutatni, pontatlanul, a helyzeteket elrontva futballozott, így a vendégek taktikusan játszva megérdemelten vitték el a pontokat az idei veretlenségét elveszítő váci gárdától. A Dunakanyar-Vác legközelebb szombaton a Debrecen második csapatához látogat.