News Item: : SPORT
(Category: Hírek)
Posted by NAT
hétfő 01 október 2012 - 08:48:28

Folytatódik a váci nyerő széria: Továbbjutottak NB II-es focistáink a Magyar Kupában. Győzedelmeskedett ifjúsági és junior kézilabda csapatunk is az országos korosztályos versenyen.

Sporthírekkel jelentkezem, jó estét kívánok!
Az MTK elleni bravúros győzelmet követően szerdán Jászapátiban játszottak Magyar Kupa mérkőzést NB II-es futballistáink. A második forduló 400 néző előtt kezdődhetett el, mieink nem titkolt célja a továbbjutás volt. Nem volt könnyű a váciak dolga, küzdelmes meccsen vehettek részt, az első félidőben egyik térfélen sem született gól. A játék folyamán a jászsági csapatnak volt több helyzete, ám ezeket nem tudták a hazaiak gólra váltani. A fordulót követően egy szép akcióval az 58. percben megszereztük a vezetést Kákonyi Dániel találatával. A továbbiakban a derekas küzdés ellenére sem született több gól a mérkőzés folyamán, így az eredmény maradt 1-0 a váciak javára, ezzel pedig csapatunk bejutott a Magyar Kupa legjobb 32 csapata közé. Legközelebb holnap fél 4-kor játszanak bajnokit a váci fiúk, az Újpest második csapatával mérkőznek meg idegenben.
Szerdán Balassagyarmaton lépett pályára ifjúsági kézilabda csapatunk az Országos Korosztályos Kupán. Ifistáink jórészt fiatalabbakból álló csapattal mérkőztek meg és már a meccs kezdetén 8 gólos előnyre tettek szert. Jakab Márk korábbi sérülése a bemelegítésnél kiújult, így ő csak a hétméteres értékesítésénél állt pályára. Lendületes játékunk eredményesnek bizonyult, ugyanis a félidőben már 20-3-ra vezettünk a gyors indításainknak köszönhetően. Az ellenfél lövéseit vagy pontatlanul végezte el, vagy Silkó Richárd kapusunk fogta őket. A fordulót követően gyengült a védekezésünk, ellentétben támadásainkkal, így 41-9-es eredménnyel győztük le a Balassagyarmat csapatát.
Hasonlóan jól szerepeltek szerdán a junior kézilabda csapat tagjai is Balassagyarmaton az Országos Junior Kupa első fordulójában. A megmérettetésen az 1993. január 1-je után született játékosok szállhattak harcba. A váciak jól kezdték a mérkőzést, már az 5. perc után elhúztak 9-4-re. A védekezésünk nem volt tökéletes, ám támadásainknak köszönhetően így is eredményesen játszottunk. Végül a 18-9-es, győztes első játékrész után 38-28-ra nyertük a mérkőzést Balassagyarmat ellen.