(Category: Hírek)
Posted by NAT
kedd 16 október 2012 - 13:53:36

Döntetlenek a kézilabdában. Első hazai győzelmüket szerezték meg focistáink.

A Váci KSE játékosai szombaton a Kecskemét csapatával mérkőztek meg idegenben. A hazaiak a bajnokság első hat fordulóját követően nem rendelkeztek ponttal, így akár esélyesként is kezdhettük volna a hétvégi párharcot. Az első játékrészben kiderült, hogy azért nem lesz olyan könnyű dolgunk, küzdelmes, de kapkodós játék következett. A csapatok nem hozták a legjobb formájukat, ám így is fej-fej mellett haladtak a hajráig, amikor is 12-10-es fölénnyel mehettek szünetre a kecskemétiek. A fordulót követően összeszedettebb és pörgősebb ellenfél fogadott minket, így a mérkőzés háromnegyedénél már négy találatnyi volt az előnyük. A kapuscserénknek köszönhetően sikerült felzárkóznunk, majd egy rövid időre még a vezetést is átvettük. Sokáig nem örülhettünk, ugyanis a hazaiak egyenlíteni tudtak egy hétméteressel, végül maradt a 24-24-es döntetlen. A Váci KSE legközelebb péntek este fogadja a Ceglédet itthon.
A Váci NKSE játékosai hétvégén a kiskunhalasi gárdával mérhették össze az erejüket idegenben. Tápai Szabina sérülés miatt hiányzott a csapatunkból, ez meg is látszott a teljesítményünkön. A tízedik percben már 2 gólnyi, majd a 20. percben már 3 találatnyi előnyük volt a hazaiaknak. A gyenge védekezésünk és a pontatlan támadásaink miatt időt kért a mieink edzője, ám ez sem segített a játékunkon. Juhászt Triffa Ági követte a kapuban, de ő sem tudott csodát tenni. Az első játékrész végén 13-9-es volt az ellenfél előnye. A fordulót követően záporoztak a hazai gólok, ekkor már 17-10 volt az állás a Halas javára. Ekkor nagyon jól állt be Bíró Blanka a kapuba, remek védéseinek köszönhetően csapatunk is javulni kezdett. Védekezésünk összeállni látszott és támadásaink is eredményesebbek lettek. Ezután nagy rohammal 18-18-ra sikerült feljönnünk, majd két góllal megint elhúzott a vendéglátó gárda. Gyorsan egyenlítettek a mieink, ezt követően pedig fej-fej mellett haladtak a csapatok. A hajrában még sikerült át vennünk a vezetést, ám a végére egyenlített a Halas, így 24-24-es döntetlen lett a végeredmény. A Váci NKSE legközelebb szerda este fogadja a győrieket hazai pályán.
Szombaton a ceglédiek csapatát fogadták NB II-es futballistáink. A vendégek tartalékosan érkeztek, ami a későbbiekben is látszott a teljesítményükön. Az első félóra eseménytelenül zajlott le, egyik térfélen sem veszélyeztettek a játékosok. A ceglédi Balogh Pállal támadónk fejelt össze szerencsétlenül, így a vendégek kényszercserét hajtottak végre. A hajrában a mieink kerültek fölénybe, több helyzetet is kialakítottunk, ám ezeket nem tudtuk gólra váltani, így találat nélküli első félidőt zártak a csapatok. A szünet után Rusvay Gergely kért cserét, majd egy szép akciót követően végre megszereztük a vezetést Király Patrik lövésével. Ezután Pap és Berki is veszélyeztette a ceglédi kaput, ám fölényünket nem tudtuk növelni. A hátralévő időben kontrákkal próbálkoztak a mieink, míg az ellenfél jóformán a kapuig sem jutott el. Végül maradt az 1-0 a mi javunkra, így megszereztük első hazai győzelmünket.