News Item: : Sporthírek
Posted by mjudit
kedd 30 október 2012 - 11:19:23

Győztes szombat: Kézilabdásaink és futballistáink is nyerni tudtak.

A Váci KSE játékosai szombaton az orosházi gárda otthonába látogattak. A közvetlen rivális elleni összecsapásnak nagy jelentősége volt, ugyanis mindkét csapat előreláthatólag az alsóházi rájátszásban fog szerepelni. A mérkőzés tétje ellenére nagyon álmosan kezdtek a mieink, így már az első percekben időt kért Rosta István. Ennek köszönhetően felébredtünk, a következő 10 percben már a vezetést is átvettük remek támadásainkkal. Ezt az előnyt a folytatásban is meg tudtuk őrizni, így 15-13-as fölénnyel mehettünk szünetre. A fordulót követően elszántan léptek pályára a hazaiak, ám ennek ellenére továbbra is nőtt az előnyünk a szélsőinknek köszönhetően. Az ellenfél nem adta fel, az utolsó negyedórában többször is felzárkóztak, szerencsére mi sem hagytuk ezeket válasz nélkül. A hajrában már eldőlni látszott a mérkőzés, ekkor Nikolicza kizárása ismét reménnyel kecsegtette a hazaiakat. Munkácsi lefújás előtti gólja azonban eldöntötte a találkozót, így végül 30-28-as győzelmet aratott csapatunk az Orosháza felett. A Váci KSE november 2-án a chilei válogatottal mérkőzik meg hazai pályán.

A Váci NKSE szombaton Érdre látogatott a 7. forduló keretében. Mindkét csapat gólszegény játékkal indított, a váciak háromszor is meg szerezték a vezetést, majd a hazaiak mindannyiszor egyenlítettek is. Az ellenfél a nagy védekezésben elfelejtett támadni, ekkor a mieink jelentős előnyt szereztek 5, eredményes találatukkal. A folytatásban is tartani tudtuk fölényünket, így 12-9-es vezetéssel mehettünk szünetre. A második játékrészben újra visszaállítottuk az 5 gólos előnyünket, erre a hazaiak 3 gyors találattal válaszoltak. Ezt követően gyengült a védekezésünk, így több alkalommal is megpróbálkozhattak az egyenlítéssel az érdiek. Juhász bravúrosan teljesített a veszélyes helyzetekben, Klivinyi Kinga pedig 8-szor is megzörgette az ellenfél hálóját. A véghajrá izgalmakban bővelkedett, 3 perc volt hátra, amikor ismét 3 gólos fölényt szereztünk. Az utolsó percben ember előnyben egyenlíthettek volna a hazaiak, ám elhibázták lövésüket, így végül 25-24-es győzelmet arattunk az érdi gárda felett.

NB II-es futballistáink szombaton a tabellát vezető mezőkövesdieket fogadták hazai pályán. A kezdés előtt a jelenlévők egy perces néma csenddel emlékeztek a váci vezetőedző, Mózner János napokban elhunyt édesanyjára. Az első 5 percben a vendégek kezdtek magabiztosabban a mieink biztonsági játékával szemben. A 11. percben Gulyás Máté jobb oldali szögletét követően fejelték ki a labdát a védők, amit Kákonyi Dániel továbbított az üresen álló Palásthy Norberthez, aki 8 méterről értékesítette is azt a kapu bal alsó sarkában. A 26. percben kapusunk buktatta a 16-oson belül Lipuszt, aki elhibázta a megítélt büntetőt. A folytatásban végig a váciak akarata érvényesült, többször is növelhették volna a fölényüket, ám nem tudták kihasználni a helyzeteiket. A 92. percben a vendég kapus buktatta Gulyás Gábort, aki a megítélt 11-est a jobb kapufára rúgta. Így végül maradt az 1-0 a váciak javára, aminek következtében a Mezőkövesd lecsúszott a tabella 3. helyére.

Október 26-án a diákolimpikonokat díjazta a város az elmúlt évi teljesítményükért. A Boronkay középiskola tornacsarnokába több mint 150 fiatal sportoló kapott meghívást, hogy átvehesse kiváló teljesítményéért az önkormányzati elismerését. Idén már 15. alkalommal díjazták a diákolimpiai sportversenyeken érmes helyezést elérő tanulókat, valamint tanáraikat és edzőiket. Az eseményen Mokánszky Zoltán Vác sportért felelős alpolgármestere köszöntötte a díjazottakat, aki gratulált nekik a példamutató sport teljesítményükért. Az alpolgármester beszédét követően a Puente Sportegyesület akrobatikus tornászai szórakoztatták műsorukkal az egybegyűlteket. Az előadás után Mokánszky Zoltán és dr. Schmuczer Istvánné szakbizottsági elnök közösen adták át a díjakat az általános - és a középiskolás diákoknak, majd a tanárok és az edzők vehették át a munkájukért járó elismeréseket.