News Item: : Sporthírek
Posted by mjudit
kedd 06 november 2012 - 11:29:20

Váci sikerek: Hazai pályán aratott győzelmet a Váci NKSE. Tovább jutottak futballistáink a Magyar Kupában.

A Váci NKSE játékosai szombaton a Békéscsabát fogadták hazai pályán. A váciak kezdték jobban a mérkőzést, már a 9. percben 6-3 volt az állás a javukra. Ekkor a vendégek időt kértek, majd ezt követően egyenlítettek is. A hazai edző is kikérte az idejét, de továbbra is fej-fej mellett haladtak a csapatok. Az első játékrész végére azonban sikerült 2 gólos előnyre szert tennünk, így 16-14-es állásnál mehettünk a szünetre. A fordulót követően Triffa Ági váltotta Bírót a kapuban, ekkor már felpörgött a váciak játéka, 5 találattal sikerült elhúzniuk. Tápai Szabina vezetésével szervezett és pontos támadásokat mutatott be csapatunk, ám a hajrára még nagyobb fokozatra kapcsoltak a lányok, ezzel már nem tudták tartani a lépést a vendégek. Az utolsó 2 percben már 10 gól volt az előnyünk, ekkor szépíteni tudott az ellenfél, így végül 31-23-ra győztük le a békéscsabai gárdát. A győztes 60 percet műsorunk után megtekinthetik felvételről. A Váci NKSE szerdán Siófokra látogat.

Szerdán a Dunakanyar-Vác NB II-es futballcsapata Tiszakanyáron játszott a Magyar Kupa keretében. Az NB III-as hazaiak ellen az eddig kevesebbet szereplő váciak léptek pályára. A tiszakanyáriak lendületes játékkal kezdték a mérkőzést, több helyzetet is kialakítottak, ám az első gólt mégis a vendégek szerezték a 25. percben Pap Roland lövésével. A hazaiak továbbra is lelkesen támadtak, a 42. percben egy buktatást követően értékesíteni tudták a megítélt a büntetőjüket, így egyenlítettek. A fordulót követően a Dunakanyar játékosai uralták a játékot, az ellenfél ekkor már csak a védekezésre koncentrált. Az utolsó 10 percben egy váci akciót értékesített Gulyás Gábor, aki kapásból a kapu bal alsó sarkába lőtt. A folytatásban már nem született több találat, így 2-1-es győzelemmel a legjobb 16 közé jutott a csapatunk a Magyar Kupában. A tegnapi Magyar Kupa sorsoláson a szintén NB III-as Tiszaújvárost kapták ellenfélként a váciak, ahol a legjobb 8 közé kerülés lesz a tét. Az összecsapásnak visszavágója is lesz november végén.

Szombaton NB II-es futballistáink Szolnokra látogattak a bajnokság 12. fordulójában. A mieink kezdték jobban a találkozót, hiszen már a 4. percben megszerezték a vezetést Király Patrik találatával. Ezt követően gőzerővel támadtak a hazaiak, ám a védekezésünknek és a kapus teljesítményünknek köszönhetően nem tudtak gólt szerezni a szünetig a vendéglátók. A fordulót követően nem változott a játékkép, a szolnokiak a támadásra helyezték a hangsúlyt, míg a mieink kontrákkal próbálták növelni a fölényüket. A második játékrész felénél ez sikerülhetett is volna a csapatunknak, ám a hazai kapus hárította Pap lövését. A későbbiekben megbosszulta magát a kihagyott ziccer, ugyanis a szolnokiak a 85. percben egyenlíteni tudtak. A hátralévő időben már egyik csapat sem tudott gólt szerezni, így végül 1-1-es döntetlenért járt a pont a váciaknak.