Posted by NAT
kedd 20 november 2012 - 09:02:26

Nagyarányú győzelmet aratott a Váci NKSE a Kupagyőztesek Európa Kupájában, döntetlent játszott a Dunakanyar-Vác csapata idegenben a másodosztályú futball bajnokságban.

Szombaton a horvát Lokomotiva Zagrebet fogadta a Váci NKSE csapata a Kupagyőztesek Európa Kupájában. A váciak közül mindenki harcra kész volt a visszavágón, míg a vendégek ezúttal két játékossal kevesebbel érkeztek a megmérettetésre. A hazaiak kezdték jobban a mérkőzést, már a 6. percben behozták az előző találkozón elszenvedett hátrányukat, a 10. percben pedig már a vezetést is átvették összesítésben. Ezt követően azonban a zágrábiak lőttek egy 5-1-es sorozatot, így negyed óra után már 6-6-os egált mutatott az eredményjelző. Csapatunk ezután nem adta fel, ismét fordítani tudtak 5 találattal és a váci védelemre sem lehetett panasz, a 17. perctől ugyanis alig zörgött Triffa hálója. A fordulót követően megőriztük a vezetést, összesítésben 4 góllal húztunk el. A hajrában már kétség sem fért a továbbjutásunkhoz, az ellenfél elfáradt és sorra hibázott. Végül 29-20-as győzelmet aratott a Vác a Zagreb felett, ezzel pedig bejutott a legjobb 16 csapat közé a KEK-ben. A győztes 60 percet műsorunk után felvételről tekinthetik meg nézőink.
NB II-es futballistáink szombaton Békéscsabára látogattak a 14. fordulóban. A váciak jól kezdték a találkozót, támadásuk és védekezésük is a helyén volt, a 20. percben egy jó összjáték után pedig a vezetést is megszerezték, Király Patrik lőtte a labdát a jobb alsó sarokba. A gól után magabiztossá vált csapatunk játéka, fölényüket is növelhették volna, ám a duplázás nem sikerült. A második játékrészben nagyon akartak a csabaiak, azonban idegességük nem hozott eredményt. Az 55. percben mégis egyenlíteni tudtak egy büntetőből. A továbbiakban újra átvehette volna a vezetést a Vác, de ismét kihagyták a helyzetüket. A hazai próbálkozásokat sem kísérte siker, végül igazságos döntetlen született: Békéscsaba-Vác: 1-1. A Dunakanyar-Vác csapata szerdán Tiszaújvárosba látogat majd a Magyar Kupa keretében.
Vasárnap a Fradival mérkőzött meg a Váci KSE hazai pályán. A találkozót a vendégek kezdték nagyobb lelkesedéssel, már az első percekben duplázni tudtak. De erre Nikolicza is rá tudott kontrázni két góljával, valamint a következő 10 percben is tartotta az iramot a váci csapat. A továbbiakban azonban 4 alkalommal is zörgött a Vác hálója, támadásaik is ötlettelenné váltak, valamint a zöld-fehér kapu is bevehetetlennek bizonyult számukra. A 20. perc után mintegy tíz percig egyetlen találatot sem szereztek játékosaink. A félidő hajrájában már hatékonyabb lett a hazai támadó játék, ekkor 6 góllal járult a felzárkózáshoz a KSE, de a szünetig így is 3 gólnyi hátrányuk maradt. A fordulót követően tovább növelte fölényét a ferencvárosi gárda, a 35. percre már 6 találattal húztak el. Ezt követően időt kért a hazai edző, ám igazán ekkor sem pörgött fel a váciak játéka. Az utolsó percekben záporoztak a gólok mindkét oldalon, de a végeredmény is 30-24-es vereség lett csapatunknak a Fraditól.