-kézilabda
-labdarúgás
-diákolimpia
-ülőröplabda

Az első osztályú női kézilabda bajnokság alsóházi rájátszásának első fordulójában felcserélve a pályaválasztói jogot Vácott került sor a Váci NKSE – Spartacus mérkőzésre. Kenyeres József edző lányai a vártnál könnyebben verték meg a sereghajtó kőbányaiakat, akiket 14-7-es félidőt követően 31-19-re győztek le. A csapatból Farkas 8, Veszeli és Bagócsi 5-5 góllal volt a legeredményesebb, míg az ellenfélnél Mátyás Auguszta 7 találatával. Az ifimeccsen hatalmas küzdelemben a mieink bravúros 31-31-es döntetlent értek el a jó erőkből álló vendégekkel szemben.

Az első osztályú labdarúgó bajnokság 25. fordulójában a Rába partjára utazott a váci csapat, ahol egy gólos vereséget szenvedett: Győri ETO FC - Dunakanyar-Vác 1-0.
Fontos meccs volt mindkét csapat számára, mert a győriek 2 pontra voltak a kieső zónától, a váciak pedig 14 pontra a bennmaradást jelentő helytől. A hazaiak 3 érvénytelen gól mellett a 49. percben Bajzát emelését követően szerezték meg a győztes találatot. A hátralévő 5 fordulóban a váciak, ha minden meccsüket megnyernék, akkor 15 pontot szerezhetnek és akkor lenne 30 pontjuk. A 14. helyezett paksiak, ha 3 pontot szereznek, akkor őket már nem tudjuk behozni, ami a Dunakanyar-Vác búcsúját jelenti az első osztálytól.

Az elmúlt héten pénteken a Városháza dísztermében Vác Város Önkormányzata nevében Csereklye Károly sportért felelős alpolgármester ünnepélyes keretek között köszöntötte az elmúlt évben a diákolimpiákon dobogós helyezéseket elért tanulókat, valamint edzőiket és testnevelőiket.
Köszöntőjében Csereklye Károly elmondta, hogy az országos döntőkben mintegy négyszáz váci diák vehetett részt, és közülük majdnem minden harmadik szerzett érmet. Közülük is kiemelte Csernák Petra teljesítményét, aki több sportágban is eredményesen szerepelt. Az alpolgármester gratulált a versenyzőknek és köszönetét fejezte ki szüleiknek, testnevelőiknek és edzőiknek. Nagyon eredményesek voltak a fiatalok, mert az elmúlt évben összesen 131-en végeztek az első három hely valamelyikén. A diákolimpiákon 12 sportágban, így evezésben, kajak-kenuban, úszásban, atlétikában, sakkban, birkózásban, karatéban, síben, sportakrobatikában, fekvenyomásban, versenytáncban, valamint rögbiben voltak egyénileg, illetve csapatban eredményesek a váciak. A diákok névre szóló serleg elismerésben, felkészítő edzőik és testnevelőik emléklap elismerésben részesültek.

Elrajtolt a 2007. évi Ülőröplabda Magyar Bajnokság. Az első fordulóban pályára lépett a Mozdulj SE Vác csapata is. Az első két mérkőzésen simán, 3-0-ra nyertek a Csakazért SE Szeged és a Halassy OSC-Budapest csapatai ellen, majd 3-0-ra kikaptak a Piremon SE Nyíregyháza gárdájától.