Posted by NAT
kedd 14 május 2013 - 09:17:57

Tizennyolc érmet szereztek a magyar kajak-kenusok a szegedi világkupán.
A nyolcadik helyen végzett a bajnoki sorozatban a Váci Vízilabda SE OB I/B-s női együttese.

Az elmúlt hétvégén Szegeden rendezték meg a kajak-kenusok gyorsasági világkupáját, amely során két versenyszámban álltak rajthoz a Váci Hajó SE sportolói.
A magyar válogatott két egységet indított a kajak négyesek ezer méteres viadalán. A váci Noé Milán és Noé Bálint egy-egy győri és honvédos versenyzővel kiegészülve az előfutam során a negyedik helyen ért célba, így nem jutott tovább. Az ötezer méteres kajak egyes számban is versenyre kelt riválisaival Noé Milán, Babella László mesteredző tanítványa. A váci fiú a már korán nagy előnyre szert tevő négyes mögött ötödikként ért a célba.
A világkupán remekeltek a magyarok: összesen hat arany-, nyolc ezüst és négy bronzérmet szereztek.

Bejutott az országos leány serdülő kézilabda fináléba a Váci NKSE korosztályos csapata. A legjobb hat csapat péntektől vasárnapig Budapesten körmérkőzéses rendszerben döntött a bajnoki helyezésekről. Nyári József és Ottó Katalin tanítványai a pénteki egy-egy döntetlen és vereség után szombaton veretlenek maradtak és két mérkőzésükön három ponttal gazdagodtak. A befejező napon a Győr elleni győzelem esetén ezüstérmes lehetett volna a váci csapat. A félidőben vezettek is egy góllal a mieink, ám a folytatásban felülkerekedett az ellenfél és 30-25-re nyert. A Váci NKSE serdülő együttese végül a negyedik helyet szerezte meg.

Befejeződött a vízilabdázónők OB I/B-s bajnoksága. A rájátszás záró körében a váciak vasárnap Debrecenben két mérkőzést vívtak. Előbb a Honvéd Pesterzsébet ellen játszottak a mieink. A találkozón nagy különbséggel érvényesült a papírforma, hiszen a fővárosiak tíz góllal, 22-12 arányban nyertek a váciak ellen.
A rájátszás záró mérkőzésén már sikeresebbek voltak a mieink és a második negyedtől már végig vezetve, a hazaiak együttesét 14-11-re verték. A Váci Vízilabda SE női csapata végül az OB I/B-s sorozatban egy csapatot tudott megelőzni és a 8. helyen végzett.