Posted by NAT
hétfő 24 június 2013 - 08:49:01

Három számban is szerepelt a magyar nemzeti csapatban a tanulásban akadályozottak atlétikai világbajnokságán Keresztesi Erika.
Nem lesz lényeges változás a kézilabdások új versenysorozataiban.

Prága adott otthont a tanulásban akadályozott atléták világbajnokságának. A magyar válogatott tagja volt Keresztesi Erika, a Váci Reménység sportolója is. A váci paraatléta három versenyszámban is érdekelt volt. A 800 méteres síkfutásban a hatodik, az 1500 méteres távon a 11. helyen végzett. Tagja volt hazánk „NÉGYSZER NÉGYSZÁZ MÉTERES” váltójának is, amely hatodikként ért a célba. Keresztesi Erika edzője Szikora Gyula.

A Magyar Kézilabda Szövetségben elkészítették a következő sorozatokra érvényes versenykiírást. A felnőtt és utánpótlás korosztályok női bajnoki és kuparendszerében lényeges változás nem lesz az előző évihez képest.
A nő felnőtt élvonalban 12 csapat szerepel. A nevezési határidő június vége, a sorsolás július 11-én, az időpont egyeztetés augusztus elsején lesz. A kétfordulós körmérkőzéses alapszakasz után a korábbi évek rendszere szerint kerül sor a rájátszásra. A végső tabella 11. és 12. csapata végez kieső helyen. A női bajnokság első fordulójának első hivatalos játéknapja szeptember 1.
A felnőtt Magyar Kupa kiírása változatlan, megszűnik azonban az Országos Junior Kupa és az Országos Ifjúsági Kupa. A felnőtteknél a Váci NKSE november 20-án, a 4. körben kapcsolódik be a sorozatba. Az egymérkőzéses párharc továbbjutója a legjobb nyolcba kerül.
A férfi kézilabdázók versenykiírásának jellemzőit hétfői sporthíreinkben ismertetjük, a részletes versenykiírás és a hivatalos versenynaptár pedig a városi weboldalon megtekinthető.

Felhívjuk a sportolni vágyók figyelmét, hogy az árvíz miatt június nyolcadikáról elhalasztott Fut a Vác tömegsport versenyt most vasárnap, június 23-án rendezik meg a szérűskerti Oktatási centrumban. Rajt délelőtt 10 órakor.