Posted by
hétfő 01 július 2013 - 09:15:10

3 érmet hoztak haza a Váci evezősök a bledi nemzetközi versenyről.
Vasárnap futott a Vác. Az idén csaknem 700 fő rajtolt el.

Az 58. alkalommal megrendezett bledi nemzetközi versenyen a Vác Városi Evezős Club képviseletében öt váci versenyző is részt vett. A megmérettetés két napon át zajlott, ahol összesítésben egy arany, két bronzérem, valamint két ötödik és egy hatodik helyezés született a váciak javára. Férfi serdülő kétpárban a Bácskai Máté és Ács Kristóf páros győzedelmeskedett az első versenynapon, majd másnap az ifjúsági korosztályban ötödikek lettek. A férfi felnőtt könnyűsúlyú kétpárban Csiszár Péter csepeli versenyzőtársával, Krpesics Péterrel mindkét nap a dobogó harmadik fokára állhatott fel Bledben. A női felnőtt kétpárban a Bácskai Dominika, Kurdi Laura kettős az első nap 5. lett, míg a második versenynapon a 6. helyen végzett.

Vasárnap rendezték meg a Dunai árvíz miatt elhalasztott Fut a Vác versenyt. Idén a nagy megmérettetést az ovisok futása előzte meg, ahol héliumos lufival és bohóccal futhattak a legkisebbek. Elsőként az extrém versenyzők rajtolhattak el, akik kerekesszékkel, rollerrel és görkorcsolyával teljesítették a távot. Idén 700 fő nevezett a városi futóversenyre, ahol mikro chippel mérték a futók gyorsaságát. A 2 km-es futáson a nőknél Durugy Anna, a férfiaknál Gyalai Bence volt a leggyorsabb. A 6 km-es távon idén is Sági József volt legjobb, míg a nőknél Ménes Anita bizonyult a legeredményesebbnek. Az egyesületek közül a váci evezősök szerepeltek a legnagyobb létszámban, míg az iskolák közül az árpádosok voltak a legtöbben. A futók idén is rengeteg díjban részesültek, több mint 500 póló is kiosztásra került.