Posted by NAT
szombat 27 július 2013 - 11:52:06

Az evezősök országos bajnokságának zárónapjára is jutott egy váci aranyérem.
Július 19-től Lyonban zajlik a paraatlétikai világbajnokság.

Július 19-től 28-ig rendezik meg Lyonban a paraatlétikai világbajnokságot, ahol két váci sportoló is szerepel. A Váci Reménység SE két versenyzője az eseménysorozat második felében érdekelt.
Kanyó Zsolt a gerelyhajításban szerdán délelőtt már bemutatkozott és 25 méter 13 centis dobásával a 16. helyen végzett. A másik váci induló, Kálmán Krisztina a buzogányhajításban három kísérletet hajthatott végre, ebből másodikra 12 méter 91 centimétert ért el, amivel a 15. helyet szerezte meg. Mindkét sportoló edzője Szikora Gyula.
A mieink ma súlylökésben is szerepeltek, eredményükről hétfői sporthíreinkben számolunk be.

Vasárnap zárult Velencén az evezősök országos bajnoksága. A zárónapra is jutott egy fényes érem a váciak számára: a könnyűsúlyú férfi kétpárevezősök mezőnyében a Galambos Péter, Csiszár Péter duó országos bajnoki címet szerzett. Galambos Péter a versenyen így három aranyéremmel gazdagította gyűjteményét és önbizalommal várhatja az augusztusi koreai világbajnokságot.

Augusztus első napján kezdődik Dániában a junior női kézilabdázók Európa-bajnoksága, amelyen a magyar válogatott is rajthoz áll. Az egykori váci vezetőedző, Hajdu János által irányított csapat három mérkőzést vív a csoportjában, ahonnan az első két helyezett jut a negyeddöntőbe. A minél jobb helyezés elérésében négy váci játékosra is nagy szerep hárul, a keretben helyet kapott ugyanis Bíró Blanka, Ivanics Dóra, Szondi Zsófia és Virág Noémi is.