Posted by NAT
csütörtök 12 szeptember 2013 - 08:41:36

Két bronzérmet szereztek a Noé-fivérek a hétvégi kajak-kenu országos bajnokságon.
Úgy tűnik, a váci focisták bajnoki mérkőzésein csak a rúgott gólok száma a kérdéses.

Három napon át vetélkedtek a kajak-kenu sportág hazai legjobbjai Szolnokon, az országos bajnokságon. A versenyen rajthoz álltak a Váci Hajó SE és a Váci Vasutas SE sportolói is.
A mieink közül legjobban Noé Bálint szerepelt. Babella László mesteredző tanítványa testvérével, Milánnal egyaránt bronzérmet szerzett a férfi kajak párosok 500 és 1000 méteres versenyében, továbbá a hosszútávú egyesben is az értékes negyedik helyezést érte el. A három Noé-fivér a dunafüredi Vass Péterrel kiegészülve a kajak négyesek egy kilométeres távján ötödikként ért a célba.
Noé Zsombor Vass Péterrel, illetve a Szabó Balázs Gábor - Balaska Márk duóversenyszámában hatodik, Noé Bálint a kajak egyesek 200 méteres sprintszámában hetedik lett.

A megyei első osztályú labdarúgó bajnokság negyedik fordulójában az eddigi legnagyobb különbségű győzelmet aratta a váci gárda: Vác – Örkény - 3-0-s félidőt követően – 8-0.
A listavezető váciakhoz az éppen a második helyen álló örkényiek érkeztek, ám nagy küzdelemről és izgalmakról ezúttal sem volt szó. A szokásos egyoldalú játék a 14. percben egy büntetővel érett váci góllá, ezt a korábban buktatott Palásthy Norbert értékesítette. Az első félidőben még Gulyás Gábor duplázott, így 3-0 volt a félidő.
A fordulás után az 54. percben született Tóth Gergely-gól után kiállítás miatt megfogyatkoztak a vendégek. Így aztán egyre kisebb ellenállásba ütköztek a mieink. Sorrendben Szatmári Patrik, Kovács Gergely és Greff Ádám talált be, majd utóbbi is megduplázta góljainak számát, kialakítva ezzel a végeredményt.
A tabella élén 12 ponttal és 23-0-s gólkülönbséggel álló Csank-legénység legközelebb szeptember 14-én szombaton fél ötkor Tápiószecsőn lép pályára.

Mint azt korábban hírül adtuk, a váci futsal együttes a háromcsoportos másodosztály 12 csapatos Közép-csoportjában szerepel majd.
A Dunatours Vác Futsal SE néven pályára lépő együttes a Romhány elleni csütörtöki hazai kupamérkőzéssel kezdte el a tétmérkőzések sorát. Az NB II-es csoporttárs ellen nem sikerült a bemutatkozás, hiszen a vendégek 3-2-re nyertek és továbbjutottak.
A szövetségben elkészült a bajnoki menetrend is. Ezek szerint a nyitó fordulóban a váci gárda szeptember 16-án hétfőn az élvonalba feljutott Dunakeszi második csapatát fogadja a sportcsarnokban.