Posted by NAT
kedd 17 szeptember 2013 - 09:20:23

A papírformának megfelelően az élvonalbeli váci kézilabdások közül a nők hazai környezetben nyertek, míg a férfiak idegenben vereséget szenvedtek.
Először izzadtak meg a váci focisták a megyei bajnokságban.

Általános vélemény szerint a leggyengébb NB I-es csapatot látták vendégül szombaton a váci kézilabdázónők. A mieink a vártnál szorosabb első félidő után nyolc találattal nyertek. A nyitó negyedórában az ismét rosszul kezdő váciak ellenében a fiatal vendégek három góllal is vezettek, majd egy párperces hazai remeklésnek köszönhetően 14-12-re már a váciak vezettek a szünetben.
A térfélcserét követően is váltakozott a hazaiak jó teljesítménye a gyengébb periódusokkal, szerencsére rendre akadt, aki góljaival lendített a csapatjátékon. Végül a továbbra sem csúcsformában kézilabdázó Ipress Center Vác 31-23-ra nyert. Csapatunkból hárman dobtak öt gólt: Fülöp Andrea, Szandra Nikcsevics és Szádvári Krisztina.

Ahogy a váci nők egyértelmű esélyesei voltak az aktuális bajnokinak, olyan nehéz hatvan percre utaztak a város NB I-es férfi kézilabdásai. Szegeden a váci nők győzelmi különbségénél egy góllal nagyobb vereséget szenvedtek a mieink: Szeged-Váci KSE – 14-9-es első játékrészt követően – 29-20.
Az első percek kiegyenlített csatája után egymás után hat alkalommal zörgött a mieink hálója. Az így kialakult 5-6 találatnyi előnyét meg is őrizte az ezüstérmes helyre hajtó hazai gárda. A folytatásban előbb sikerült feljönni négy gólra, ám a különbség hamar megduplázódott, sőt a záró negyedóra kezdetekor már tízzel is vezetett a hazai gárda. A mieink ezúttal is jól küzdöttek és tíz gólon belül sikerült tartaniuk a vereség különbségét. Legeredményesebb játékosunk az öt gólt dobó Gábori Máté volt.

A váci kézilabda együttesek közül a nők 18-án szerdán este nyolc órakor Érden lépnek pályára, majd 21-én szombaton 18 órakor hazai környezetben a veszprémieket fogadják. A férfiak 22-én vasárnap szintén a váci sportcsarnokban gyűjthetnek újabb pontokat az ugyancsak este hatkor kezdődő Tatabánya elleni mérkőzésükön.

Az ötödik fordulóban megkapta első gólját, ám az ezúttal küzdelmes mérkőzése végén ismét győztesen hagyta el a játékteret a váci focicsapat. A Tápiószecső vezető góljára Rusvay Gergely és Zsolnai Richárd válaszolt és a 2-1-es váci győzelem aránya már az első félidő végére kialakult.
A találkozóról részletesebben szerdai híradónkban számolunk be.