Posted by NAT
kedd 01 október 2013 - 09:28:58

Ismét javult a váci kézilabdázónők teljesítménye, ennek eredményeként győztesen hagyták el a váci sportcsarnok pályáját a jó erőkből álló Balaton-partiak ellen: Ipress Center Vác -Siófok – 15-12-es félidőbeli hazai előny után – 26-24.
A találkozó elején szinte minden támadás góllal zárult, majd párat elrontottak a mieink, így három találattal elhúztak a vendégek. Ezután viszont egycsapásra feljavult a Vác védekezése, aminek eredményeként a szünetre már a mieinknél volt ugyanilyen különbségű fór.
A második félidő közepén a már 20-14-re is vezető Konkoly-csapat biztos győztesnek látszott, ám a gyors egymásután szerzett négy góllal visszakapaszkodtak a siófokiak. A hajrá így döntetlennel indult és 24-24 volt az állás még két perccel a lefújás előtt is. Szerencsére a hazaiaknak volt egy Kamper Olíviájuk, akinek a forró percekben a szíve mellett az esze is a helyén volt és góljaival eldöntötte a pontok sorsát.
A mérkőzés felvételét ma esti adásunkban megtekinthetik. A váciak legközelebb pénteken Debrecenben lépnek pályára.

A megyei focibajnokságban listavezető váci labdarúgók a hetedik fordulóban vesztettek először pontokat, méghozzá úgy, hogy az eddig átlag meccsenkénti közel öt rúgott gólos átlaggal szemben most képtelenek voltak az igen szervezetten és harciasan védekező ellenfél kapujába találni.
Az első játékrészben ugyan két nagy helyzete volt a mieinknek, de a fordulás után a hazaiak ziccerének hárításához Palásthy Dávid bravúrjára volt szükség. Bár a mieink többet támadtak, a lelkes törökbálintiak megérdemelten vívták ki a döntetlent.
A Vác FC legközelebb szeptember 6-án vasárnap 15 órakor hazai pályán játszik a Gödöllővel. A találkozó előtt 13 órától a stadionban a Mózner János gyógykezelésére szervezett jótékonysági mérkőzésen a váci öregfiúk a magyar öregfiú válogatottal játszik.