Posted by NAT
péntek 11 október 2013 - 16:07:15

A diákolimpiákon elért remek váci eredmények miatt ebben az esztendőben a váci sportcsarnokban tartják meg az érmesek jutalmazását.
A szünetben még döntetlenre állt, ám a végén nyolcgólos vereséget szenvedett a váci női kézilabda együttes a Fraditól.

Kedden tartotta munkaterv szerinti havi ülését Vác Város Önkormányzat Művelődési-Oktatási és Ifjúsági-Sportbizottsága. A napirenden a sport témájú előterjesztések között szerepelt egy tájékoztató Kálmán Krisztina paraatléta remek idei eredményeiről, valamint az országos diákolimpiákon érmes helyezést elért sportolók jutalmazásáról. Mint utóbbi kapcsán kiderült, minden eddiginél nagyobb számú váci tanuló ért el dobogós eredményt, ezért immár a városi sportcsarnokban tartják meg a szokásos ünnepséget. Ennek tervezett időpontja november 8-a. A szakbizottsági ülésen foglalkoztak továbbá a nemrég alakult amerikai futballcsapat névhasználati és az Ovi_Foci közhasznú Alapítvány címerhasználati kérelméről, majd zárt ülésen Vác Város Sportjáért kitüntetésekről döntöttek.

Hazánk egyik legjobb női kézilabda együttesét fogadta szerdán este a váci sportcsarnokban a helyi együttes: Ipress Center Vác– Ferencváros – 11-11-es első félidőt követően - 31-23 a vendégeknek.
Fülöp Andrea sérülés miatt nem léphetett pályára, és védekezésben érezhető is volt a hiánya. A mérkőzés első negyedének végére már ötgólos előnyt szereztek a ferencvárosiak. Szerencsére ezután a mieink percei következtek és igazságos döntetlennel mehettek pihenőre a csapatok.
Sajnos a folytatásban visszaesett csapatunk, már nyoma sem volt a lendületes támadójátéknak. Ebben a játékrészben a védekezése is gyenge volt a váci együttesnek, így majdnem kétszer annyi gólt kaptak, mint az első harminc percben. Örömteli volt, hogy a nyáron igazolt Szandra Nikcsevics végre szép átlövés gólokkal vétette magát észre, és a mieink legeredményesebb játékosaként féltucat találatig jutott.
A váciak legközelebb október 19-én este hatkor Székesfehérváron lépnek pályára. A Fradi elleni találkozó felvételét pedig ma adásunkban megtekinthetik kedves nézőink.

Idegenben is magabiztos győzelmet arattak a másodosztályú futsal bajnokság negyedik fordulójában a váciak. A Dunatours Vác Újpesten 2-0-s félidei vezetése után 9-2-re nyert.
Az első játékrész közepén két gyors találattal szerzett vezetést a Vác. A pihenőig az állás már nem is változott. A folytatásban aztán már közel sem védekeztek olyan stabilan a hazaiak. 3-0-s váci előny után ugyan még szépítettek az újpestiek, de ezt követően további váci hálózörgetések következtek. 8-1-es vendégelőny után született a második hazai találat, de a záró gól is a mieinké volt.
Góljaink közül Hirt Gergely hármat, Burzi Attila és Benkó Bence kettőt-kettőt mondhat magáénak. A váci futsalosok legközelebb október 14-én hétfőn este nyolckor a váci sportcsarnokban a piliscsabaiakat fogadják