News Item: : SPORT
(Category: Hírek)
Posted by NAT
kedd 29 október 2013 - 08:39:26

Az újonc otthonában szenvedte el újabb vereségét a váci NB I-es férfi kézilabda együttes.
Idegenbeli győzelemmel folytatta szereplését a megyei első osztályú labdarúgó bajnokságban a váci gárda

Az újonc győri gárda otthonában elszenvedett vereséggel úgy tűnik, már most lemondhat felsőházi reményeiről a Váci KSE. Rosta István csapata a félidőben háromgólos, 13-10-es hátrányban volt, végül 25-23-ra kapott ki.
Az első percekben még lépést tartottak a mieink, de ezt követően ötgólos hátrányba kerültek, amelyből három meg is maradt a szünetre. A második játékrészben fogcsikorgatva igyekezett utolérni ellenfelét a Vác, ami tíz perccel a lefújás előtt, 20-20-nál sikerült is. Ám ez felőrölte a váciak erejét és a hajrában újra csak a hazaiak kerekedtek felül.
A mieink két legeredményesebb játékosa az egyaránt öt gólt dobó Laurencz Szabolcs és Lendvay Péter volt.
Sorsoltak a férfi kézilabda Magyar Kupában. A 3. fordulóban egy mérkőzésen dől el a továbbjutás - a csapatok a legjobb 16 közé jutásért játszanak november 6-án. A Váci KSE hazai pályán szerepelhet, ellenfele a „PLER” gárdája lesz.

A megyei labdarúgó bajnokság 11. fordulójában lejátszott mérkőzésen a Vác FC 1-0-s félidei vezetés után 3-0-ra verte idegenben a Százhalombattát.
A mérkőzés hazai 11-essel indult, ám a hazaiak játékosa a kapu mellé lőtte a labdát. Nem úgy a vendégek, akik öt perccel a szünet előtt Gulyás Gábor révén gólt szereztek. A folytatásban az első negyedóra lepergése után Tóth Gergely fejessel duplázta meg a váci előnyt, majd egy percre rá a kapus kiállítása miatt megfogyatkoztak a vendéglátók Az ezt követő büntetőből Greff Ádám beállította a végeredményt.
A váciak november második napján délután fél kettőkor kezdődő, Nagykőrös elleni hazai mérkőzés előtt 28 pontot gyűjtve állnak a táblázat első helyén.

Nem sikerült megszereznie a győzelmet a csoport egyik leggyengébb csapata ellen a másodosztályú asztalitenisz csapatbajnokság negyedik fordulójában a váci gárdának: Váci Reménység – Budaörs 9:9.
A három vereséggel Vácra érkező vendégek döntetlenre hozták a párosok két találkozóját: nálunk Héjj Marcell Klucsár Péterrel duót alkotva döntő játszmában nyert, ám a Sági Bence, Lovas Dániel párosunk vereséget szenvedett. Az egyénikben aztán Héjj Marcell hiába zsebelte be a győzelmeket mind a négy riválisával szemben, Klucsár Péter ötvenszázalékos mérlege mellett Agócs Péter és Lovas Dániel csak egy-egy alkalommal tudott nyerni. Érdekesség, hogy bár a csapatok végig szoros csatát vívtak, az egyéni mérkőzések felében sima 3-0-s győzelmet ért el a nyertes fél.