Posted by NAT
kedd 26 november 2013 - 09:41:04

Fájó vereséggel zárták az élvonalbeli női kézilabda bajnokság alapszakaszának első körét a váci együttes.
Kétgólos turai győzelmének köszönhetően őszi bajnok lett a megyei első osztályban a váci labdarúgó csapat.

A korábban igen gyengén szereplő és az alsóházban található Békéscsaba otthonában kaptak ki a 14-12-es félidő után 23-21-re a váci kézilabdázónők.
Az első gólt a mieink szerezték, majd szoros, de alacsony színvonalú küzdelemben felváltva estek a találatok. 9-9 után kimaradt egy váci büntető, amely feldobta a viharsarkiakat és kétgólos fórral mehettek pihenőre.
A térfélcsere után a mieink produkciója leginkább az amszterdami kupafiaskó második félidejét idézte. Húsz perc alatt mindössze három gólra voltak képesek a váciak. Így hiába bizonyította a kapuban Triffa Ágnes, hogy megérdemli a válogatott kerettagságot, a semmi különöset nem mutató hazaiak elhúztak öt találattal. 22-17-nél erős hajrát nyitottak a vendégek, ám csak szűkíteni sikerült a vereségen.
Az IPC Vác legközelebb a világbajnokság után, december 28-án az MTK otthonában folytatja majd a bajnokságot.

Győzelmi kényszerrel léptek pályára vasárnap Turán a váci futballisták. Csank János tanítványai azonban 3-1-es sikerükkel igazolták a papírformát és az őszi sorozat után megszerzett 39 pontjukkal listavezetőként várhatják a tavaszi folytatást.
A turai mérkőzésről részletesebben szerdai sporthíreinkben számolunk be.

Rendkívül sikeres esztendőt zárt 2013-ban a magyar kajak-kenu sportág.
Az évzáró vacsorán így volt mit ünnepelni, különösen azokat, akik a különböző kategóriákban az év legjobbjai lettek hazánkban. Nagy öröm, hogy a díjazottak között van két váci fiatalember. Noé Bálint és Noé Milán lett ugyanis Magyarország idei legjobb férfi maraton versenyzője. Babella László mesteredző tanítványai a Váci Hajó SE sportolói.