Posted by NAT
csütörtök 19 december 2013 - 08:33:15

Háromgólos vereséget szenvedtek a váci férfi kézilabdások a veszprémi együttestől.
Budapesten mérkőzött meg a nagymarosi és a váci futsalcsapat.

Mint az a hét első két napján televíziónk közvetítéséből is kiderült, a férfi kézilabda bajnokság alapszakaszának 16. fordulójában a Veszprém együttese 19-11-es félidőbeli vezetése után 34-20-ra nyert a váciak ellen.
A mérkőzés hazai góllal indult, ám a folytatásban hét veszprémi találat következett. A világsztárokat felvonultató vendégek a játékrész felénél teljes sort cseréltek, majd a szünetre nyolcgólos előnnyel mehettek.
A folytatásban már 24-12 is volt az állás, ám a mieink jól küzdöttek és többször felzárkóztak nyolc találatnyi hátrányra. Sajnos a hajrában fokozatosan elfogyott az erő, ismét nőtt a különbség és végül 14 gólos vendégsikerrel ért véget a teltházas mérkőzés.
A mieink legeredményesebb gólszerzője az öt találatig jutó Gábori Máté volt. A Váci KSE szerdai adásunk előtt pár perccel fejezte be újabb hazai bajnokiját. A junior válogatott elleni találkozóról pénteki adásunkban részletesen beszámolunk.

A másodosztályú futsal pontvadászat 14. fordulójában a sereghajtó nagymarosiak Angyalföldön fogadták a dobogóért harcban lévő váci gárdát. A vendégek 6-1-es félidei előnyük után 11-3-ra nyertek.
Már az első két percben zörgött a marosiak hálója és a szünetig eldőlt a pontok sorsa. A folytatásban már 11-1-re is vezetett a Vác, majd az utolsó percekben két hazai találat zárta a mérkőzést.
A találkozó gólkirálya a váci Hirt Gergely lett, aki négy alkalommal talált a kapuba. A bajnokságban most egyhónapos szünet következik a váciak legközelebb január 13-án az újpestieket fogadják.