Posted by NAT
hétfő 24 február 2014 - 08:30:23

Vác Város Önkormányzat Képviselő-testületének február 20-i ülésén megalkotta Vác Város Sport és Szabadidő feladatairól szóló rendeletét.

Hatgólos vereséget szenvedett a váci női kézilabda csapat a világ egyik legjobb csapatának otthonában.

A város sport és szabadidő feladatairól szóló rendelettervezet korábban kétszer is szerepelt a Művelődési-Oktatási és Ifjúsági-Sportbizottság ülésén.
Az egyhangúan elfogadott szabályozás tartalmazza a rendelet célját és hatályát, majd meghatározza a helyi önkormányzat sporttal kapcsolatos feladatait. Több paragrafus szól a sporttámogatások formáiról, feltételeiről és mértékéről, illetve a kiemelkedő eredményeket elérő sportolók városi elismeréséről. Meghatározza továbbá a Váci Sport Kft. ezzel kapcsolatos feladatait és a sportlétesítmények igénybevételének főbb feltételeit.

Az első félidő egy periódusát leszámítva teljesen egyenrangú ellenfele volt a váci női kézilabda együttes a világklasszisok sorát felvonultató ellenfelével szemben. A győriek 14-10-es félidőt követően 27-21-re nyertek a szerda esti bajnokin a mieink ellen.
A váciaknál Fülöp Andrea továbbra sem volt a pályára lépők között. Az első percekben minden akció góllá érett, majd 3-3 után féltucatot dobtak válasz nélkül a hazaiak
A folytatásban a nem túl nagy lángon égő Győrrel szemben a váci lelkesedés megtette hatását, a második félidő elején csupán két gól volt a különbség. Ez ugyan nőtt a végső sípszóig, de a váciak minden dicséretet megérdemelnek küzdeni tudásukért. A Vácból a csereként beálló Triffa Ágnes bemutatott pár bravúrt, Dakos Noémi újra összeszedett beállós produkciót nyújtott, és Hámori Konszuéla ezúttal is bizonyította roppant hasznos teljesítményével, hogy a magyar női kézilabdázás egyik legnagyobb ígérete.
Csapatunk legközelebb holnap délután négytől a váci sportcsarnokban fogadja a székesfehérvári együttest.

Az előző fordulóknál erősebb összetételben vette fel a küzdelmet a csapatbajnokság hétvégi mérkőzésén az NB I-es váci pingpong együttes és ennek meg is lett az eredménye, hiszen Budaörsön tudott nyerni 12:6-ra.
A még nyeretlen hazaiakkal vívott két páros mérkőzés közül az Agócs Péter, Héjj Marcell duó nyert, míg a Lovas Dániel, Jóna András kettős döntő játszmában vereséget szenvedett. A folytatásban az egyénik során Héjj Marcell mind a négy találkozóját megnyerte, míg Jóna András csak egyszer vesztett. Ötvenszázalékos mutatóval zárt Agócs Péter és Lovas Dániel.
Csapatunk 13 fordulót követően nyolc pontjával a tízcsapatos mezőny 8. helyét foglalja el és február 22-én a tabellán előtte álló Honvéd Szondi SE csapatát fogadja.